Левски победи с 5:2 Марица в контролна среща на стадион "Георги Аспарухов". Головете вкараха Здравко Димитров (10), Билал Бари (16), Димитър Костадинов (26), Марин Петков (77-дузпа) и Антон Иванов (79). За гостите от Пловдив се разписаха Мариян Тонев (39-дузпа) и Илиян Йорданов (55). За Мъри Стоилов победата бе втора в изиграните контроли, а петте гола бяха посрещнати с ентусиазъм от феновете на "Герена".

"Сините" влязоха по-добре в мача и играта се водеше предимно в половината на гостите. Много активна игра от първите минути показа завърналият се в тима Драган Михайлович, който се понрави на феновете с острите си слизания по десния фланг. Логично след няколко блокирани удари падна и първият гол във вратата на Марица.

Резултата откри Здравко Димитров в 10-ата минута. "Сините" отнеха топката в средата на терена, а Билал Бари намери отлично продължение кам Здравко Димитров, който с перфектен удар в далечния ъгъл не остави шансове на Начев - 1:0.

Капитанът Радослав Цонев пропусна да се разпише малко след попадението. Той шутира силно по земя, но топката мина покрай вратата.

Вторият гол обаче не закъсня и в 16-ата минута "сините" отново се радваха. Здравко Димитров показа силата на своя спринт и излезе очи в очи с Петър Начев. Крилото на Левски финтира вратаря и пусна към непокрития на дузпата Димитър Костадинов. Новото попълнение не показа егоизъм продължи към Билал Бари, за когото беше детска игра да направи 2:0.

Костадинов все пак отбеляза първия си гол с екипа на Левски. В 26-ата минута Георги Миланов центрира от корнер, а Андриан Краев я свали към  далечната греда, където непокритият Димитър Костадинов отблизо нямаше как да сгреши - 3:0.

Малко изненадващо Марица стигна до попадение в 39-ата минута. Грешка на Драган Михайлович отдясно позволи на гостите да центрират към Мариян Тонев в наказателното поле. В опита си да  му попречи да шутира, Хосе Кордоба, който за пръв излезе със "синята" фланелка, игра с ръка и реферът Иво Андреев посочи бялата точка. Дузпата бе превърната в гол от Тонев - 3:1.

На почивката треньорът Станимир Стоилов извърши две промени в състава - Галчев и Марин Петков заеха местата на Драган Михайлович и Радослав Цонев. През втората част капитанската лента е на ръката на Георги Миланов.

Върнатият да играе като десен бек Ивайло Найденов сгреши в 55-ата минута и Илиян Йорданов се възползва от подаръка. Той напредна и с много техничен удар прехвърли излезлия вратар на "сините" Пламен Андреев, намалявайки на 3:2.

Двама юноши направиха неофициален дебют в мъжкия тим на Левски - Николай Калинов и Антон Иванов влязоха в игра в 65-ата минута. Именно вторият изработи дузпата, от която Марин Петков направи 4:2 в 77-ата минута. Две минути след това 17-годишният Иванов отбеляза и гол, след като получи на тепсия топката от Марин Петков.

6:2 Антон Иванов (79)

ЛЕВСКИ: 66 Пламен Андреев, 91 Драган Михайлович 46 - 22 Патрик-Габриел Галчев), 6 Ивайло Найденов, 33 Хосе Кордоба, 4 Иван Горанов (54 - 41 Георги Александров), 89 Андриан Краев (65 - 2. Стелиан Георгиев), 21 Радослав Цонев-капитан (46 - 88 Марин Петков), 20 Димитър Костадинов (65 - 35. Николай Калинов), 7 Георги Миланов (65 - 27 Асен Митков),11 Здравко Димитров (65 - 30 Антон Иванов),19 Билал Бари (74 - 36. Васил Димитров)
Треньор Станимир Стоилов

МАРИЦА: 33 Петър Начев,  22 Георги Иванов, 24 Ангел Грънчов, 7 Симеон Вешев, 13 Милен Тенчев, 11 Илиян Йорданов, 21 Станислав Маламов, 16 Янко Ангелов, 17 Валери Домовчийски-капитан, 87 Мариян Тонев, 10 Веселин Марчев