Ангел Стойков дебютира с успех за Монтана, след като тимът срази Беласица с 2:1 като гост в Симитли. Антон Карачанаков вкара двата гола за гостите от северозапада през второто полувреме, след като монтанчани останаха с човек по-малко, след като Димитър Пройчев пое към съблекалните след втори жълт картон в 28-ата минута.

Бояджиев от Бела върна един гол от дузпа в 75-ата минута, но заключителният им натиск не донесе повече и така петричани си тръгнаха със загуба.

Срещата почна със здрава борба в центъра на терена от двата отбора, като в началните минути положенията пред двете врати отсъстваха. Двата отбора получиха бързи жълти картони, като сред тях беше Димитър Пройчев от Монтана, а в 28-ата младият футболист на гостите направи фал за втори жълт картон, след като закъсня в единоборство със Смилков и реферът Любомиров го изгони.

С оглед липсата на човек, то отборът на Беласица до края на полувремето наложи териториален натиск, който обаче не донесе до нищо пред вратата на Петър Петров и двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

В 56-ата минута Антон Карачанаков засече прекрасно топката от воле и не остави никакви шансове на Кирил Георгиев, за да даде аванс на тима от северозапада - 1:0 за Монтана.

В 67-ата Монтана получи дузпа, след като Ламри пое в наказателното поле и даде на Каменов, а Куфре препъна играча на гостите и реферът Любомиров посочи бялата точка. Зад топката застана Карачанаков, който с безкомпромисен изстрел удвои - 2:0.

В 74-ата пък Димитър Буров задържа Живко Димитров и резервата на Бела падна, след което домакините в тази среща получиха дузпа. Зад топката застана Бояджиев, който намали резултата - 1:2.

Десет преди края Петър Петров пропусна да улови една топка, ала Вангелов не успя да прати топката в опразнената врата на Монтана и резултатът към този момент се запази в полза на монтанчани.

Съставите:

Беласица: 1 Кирил Георгиев Георгиев - ВРАТАР 2 Куфре Ета 4 Динчо Андонов Йовчев 7 Аспарух Илиев Шамкалов 10 Аспарух Кирилов Смилков 13 Атанас Николаев Димитров 17 Запро Георгиев Динев 19 Христо Кирилов Петров 22 Валентин Иванов Костов 20 Марти Георгиев Таушанов - КАПИТАН 55 Владимир Бойков Гогов

Монтана:12 Петър Любомиров Петров - ВРАТАР 7 Андреас Юриев Васев 3 Иван Димитров Михов - КАПИТАН 14 Димитър Христов Буров 20 Стилян Петров Николов 15 Димитър Огнянов Пройчев 22 Стефан Димитров Каменов 17 Бушентуф Идрисс ФУДИЛ 9 Мехди УАМРИ 23 Антон Ивов Тунгаров 71 Антон Атанасов Карачанаков