Септември София спечели с 3:1 дербито с Етър от 33-ия кръг във Втора лига и поведе в класирането. Гостите поведоха с гол от дузпа на Даниел Младенов (12), Иван Арсов (24), Асен Чандъров (39) и Марио Илиевски (79) донесоха пълния обрат за столичани. С две асистенции за домакините се отличи 18-годишният Красиан Колев. Победата беше пета поредна за тима на Септември, докато търновци вече имат четири срещи без успех.
Още във 2-ата минута Атанас Кабов бе изведен отлично на десния фланг с дълго диагонално подаване, но прострелното му центриране бе избито в ъглов удар от защитник на Етър. Четири минути по-късно Асен Чандъров опита изненадващ шут от дистанция, с който обаче ветеранът на вратата на гостите Христо Иванов се справи.

Етър поведе в 12-ата минута от дузпа, която бе реализирана от Даниел Младенов. 11-метровият наказателен удар бе спечелен от Ловре Кнежевич, който бе съборен от вратаря Димитър Шейтанов. От бялата точка Младенов прати стража на Септември в грешния ъгъл - 0:1.

Фантастична реакция на 40-годишния Христо Иванов в 17-ата минута запази аванса на търновци. От фаул Красиан Колев прати топката в горния десен ъгъл на стража на гостите, който се разтегна и изби в корнер. В 22-ата минута гостите бяха близо до втори гол и само отличната намеса на Иван Арсов предотврати нови проблеми за Шейтанов.

Централният защитник Иван Арсов отново бе във фокуса на вниманието две минути по-късно, когато надскочи Георги Александров при центриране от корнер на Красиан Колев и с глава прати топката в мрежата на Етър за 1:1.

Секунди след гола Айкут Рамадан вкара топката за втори път във вратата на Христо Иванов, но попадението бе отменено заради засада. В 38-ата минута гредата спаси Етър след удар с глава на властелина на втория етаж Арсов. Бранителят отново се извиси над всички след ъглов удар, а изстрелът му с глава първо се заби в тревата, а след това и в напречната греда. В крайна сметка Христо Иванов успя да избие топката в нов корнер.

Ангажирани с опазването на Арсов и Илиевски, гостите забравиха за Асен Чандъров, който с глава отклони поредното хубаво центриране на Колев зад гърба на Иванов за пълния обрат на Септември - 2:1.

Второто полувреме започна доста по-спокойно и играта се развиваше предимно в средата на терена. В 58-ата минута пробив на резервата Ивей Натаниел завърши с извеждащо подаване към Радослав Апостолов в наказателното поле. Вратарят на Септември Шейтанов обаче внимаваше и с блестяща намеса не позволи топката да мине зад гърба му. Секунди по-късно нескопосано отиграване с глава на друга резерва на гостите Юлиян Райков позволи на Атанас Кабов да излезе на стрелкова позиция. Христо Иванов обаче разгада диагоналния му шут и изби в корнер.

В 72-ата минута стражът на Етър напусна неразчетено наказатерлното си поле и като по чудо топката не влезе за трети път във вратата му. Грешката му позволи на Атанас Кабов да овладее топката близо до тъчлинията, но прехвърлящият му удар се спря от външната страна на мрежата.

Марио Илиевски сложи край на интригата с гол в 79-ата минута. Домакините пресякоха опит за изнасяне на топката от вратаря на Етър и последва извеждащо подаване към северномакедонския нападател, който майсторски направи 3:1 с премерен удар покрай вратаря.

В добавеното време на мача пред търновци се откри чудесна възможност за втори гол, но вратарят Шейтанов майсторски изби удар на Ивей отблизо.

СЕПТЕМВРИ - ЕТЪР 3:1

0:1 Даниел Младенов (12)
1:1 Иван Арсов (24)
2:1 Асен Чандъров (40)
3:1 Марио Илиевски (79)

СЕПТЕМВРИ СФ: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров (к), 7. Айкут Рамадан, 8. Александър  Тодоров, 22. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 4. Иван  Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 14.  Марио Илиевски, 17. Симеон Александров
Резерви: 1. Николай Банков, 20. Владислав Узунов, 23. Йоан Гаврилов, 15. Рафаил Пърликов, 25. Тиаго Филипе, 24. Крис Вълчинов, 9. Валери Божинов
Треньор Славко Матич

ЕТЪР: 1. Христо Иванов (к), 4. Георги Александров, 7.  Кольо Станев, 10. Цветомир Тодоров, 11. Даниел  Младенов, 14. Радослав Апостолов, 16. Уилсон Филипе, 20. Яни Пехливанов, 22. Ловре Кнежевич, 28. Николай Янков, 29. Николай Дичев
Резерви: 12. Ангел Мартинов, 3. Юлиян Райков, 6.  Кристиян Кънчев, 17. Ивей Натаниел, 23. Христо Христов, 27. Калоян Митев, 30. Моран Абдиел