Септември София записаха равенство в третата си контролна среща от лятната предсезонна подготовка. Възпитаниците на Христо Арангелов завършиха Янтра Габрово, но завършиха при резултат 1:1.

Първата част мина изцяло под диктовката на домакините като куп пропуски пред вратата, пазена от Петър Иванов, направиха Асен Георгиев, Кристиян Пешов и Марио Илиевски. Резултатът беше открит в 32-ата минута, когато Атанас Кабов проби от дясно и стреля по диагонал, за да отбележи за 1:0.

През втората част ситуацията не се промени и Септември отново беше по-добрия отбор на терена. Въпреки това, гостите от Габрово възстановиха равенството с гол на Венцислав Славов в 68-ата минута.

Домакините продължиха да пропускат, като Марио Илиевски направи най-сериозния, след като стража на Янтра се сблъска със защитник, а младежкият национал на Северна Македония пропусна на празна врата.

Следващата контрола за столичани е срещу Берое в събота.