Спартак Варна победи с 1:0 Янтра в мач от третия кръг във Втора лига. Гола вкара Ахмед Ахмедов в 57-ата минута, а от 68-ата минута домакините играха с 10 души заради директен червен картон на Айвън Ангелов. За целия двубой габровци не успяха да отправят нито един точен удар.

Домакините взеха инициативата още с първия съдийски сигнал на Станислав Тодоров и още във 2-ата минута пред Виктор Митев се откри отлична възможност за стрелба. Той бе намерен с дълго подаване от десния фланг, но акробатичният му удар от въздуха профуча над вратата. Централният нападател на Спартак Ахмед Ахмедов пропиля чудесен шанс в 11-ата минута, стреляйки слабо в ръцете на вратаря Християн Василев. Секунди по-късно капитанът Виктор Митев с ножичен удар също не успя да затрудни стража на гостите.

Атаките на "соколите" следваха една след друга и в 22-ата минута топката се озова в мрежата на Янтра, но голът не бе зачетен заради засада. Християн Василев излезе неразчетено при центриране от корнер и Ангел Грънчов отклони с глава към Георги Мариянов във вратарското поле. Халфът без забавяне прати топката зад голлинията, но тъчреферът правилно вдигна флага за засада.

Постепенно габровци изравниха играта, която все по-често се задържаше в средната третина на терена. Чак минута преди почивката Айвън Ангелов увлече двама играчи отляво в наказателното поле и върна към Виктор Митев. Ударът на капитана обаче бо блокиран от Цветелин Радев и излезе в корнер.

В началото на второто полувреме бяха извършени смени и в двата отбора, като една от резервите - Ивей Ромееш можеше да открие резултата секунди след появата си на терена. Въпреки ниския си ръст той надскочи бранител на гостите, но топката ме намеи очертанията на вратата на Янтра.

Логичното се случи в 57-ата минута, когато Румен Руменов проби отляво и задържа умело топката, след което намери Ахмед Ахмедов във вратарското поле. Въпреки че бе с гръб към вратата, опитният нападател намери начин да шутира със завъртане и това означаваше - 1:0.

В 68-ата минута "соколите" останаха с човек по-малко, след като Айвън Ангелов извърши грубо нарушение срещу Ивайло Михайлов в средата на терена и получи директен червен картон.

До края на мача гостите, макар и с човек повече, не успяха да отправят точен удар в мача. Едва в даденото от съдията 5-минутно продължение, тимът на Вили Вуцов натисна, но домакините се справиха и удържаха трите точки.

СПАРТАК ВАРНА - ЯНТРА 1:0

Спартак Варна: 23. Георги Георгиев, 4. Борислав Вакадинов, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев, 13. Георги Мариянов, 18. Хидает Хюсеин, 78. Айвън Ангелов, 10. Румен Руменов, 29. Ахмед  Ахмедов, 11. Виктор Митев-К
Резерви: 89. Никола Виденов, 3. Преслав Петров, 81.  Атанас Зехиров, 5. Йоан Бауренски, 45. Даниел Начев, 14.  Ивей Ромееш, 7. Евгений Илиев, 9. Мехмед Сабри, 31.  Андриан Димитров
Треньор Валентин Илиев

Янтра: 1. Християн Василев, 4. Константин Иванов, 19. Ивайло Михайлов, 18. Валентин Цветанов, 21. Божидар  Томовски, 22. Даниел Младенов, 24. Даниел Гаджев, 17.  Петър Вуцов, 6. Петър Казаков-К, 10. Тони Иванов, 5. Цветелин Радев
Резерви: 12. Борис Груев, 14. Георги Николов, 9. Иван  Василев, 20. Иван-Йоанис Атанатос, 89. Мартин Ангелов, 99. Никола Ботев, 3. Петър Иванов