Крумовград отстъпи с 0:1 на руския Шинник в контролна среща, играна в Турция. Едиственото попадение в мача падна от дузпа и негов автор стана Зинков в 53-ата минута. Двата тима изиграха равностоен мач, в който липсваха особено много положения за гол.

В 32-ата минута българският тим отправи първия точен удар към вратата на своя съперник, но стражът отрази шута на Мариян Тонев. Пет минути преди края на първата част удар на Жак Пехливанов мина опасно над вратата на руснаците. Секунди по-късно Владислав Узунов засече с глава центриране от корнер, но стражът се справи.

В началото на второто полувреме гол на Шинник беше отменен заради засада. В 53-ата минута руски футболист беше препънат в наказателното поле, а от последвалата дузпа Зинков вкара за 0:1.

До края на мача и двата отбора не създадоха почти нищо интересно пред противниковата врата. Последното ново попълнение на Крумовград Мартин Сораков не взе участие в мача.