Спартак Варна загуби с 0:1, но показа много добра игра срещу един от силните отбори в сръбското първенство Раднички Ниш в последната си контрола от подготвителния лагер в Турция.

В 15-ата минута на двубоя Йевхан Павлов откри резултата след страхотен удар от далечна дистанция.

Капитанът на Спартак Янчо Андреев шутира на два пъти в рамките на няколко минути, но и при двата опита не успя да изненада стража на Раднички. В края на първото полувреме "соколите" имаха възможност за изравняване на резултата чрез Велислав Боев. Ударът му обаче не успя да влезе във вратата на Раднички.

Варненци се прибират в България на 31 януари. Предстоят им още две контроли на родна земя - с Лудогорец на 7 февруари и с дубъла на Спартак Варна на 13 декември.

На 19 февруари се подновява вторият дял на първенството. Варненци са домакини на Марек от 12.30 часа на стадион "Спартак".