Отборът на ОФК Поморие победи Спартак Варна в мач от 10-тия кръг на Втора лига. На градския стадион в Несебър възпитаниците на старши треньора Малин Орачев се наложиха с 2:0.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута. Законов получи в наказателното поле и с премерен удар направи 1:0. В 37-ата минута домакините удвоиха аванса си. След центриране от корнер топката стигна до Георги Петков, който я прати в мрежата за 2:0.

През второто полувреме и двата отбора водеха борба основно в центъра на терена, а чисти голови положения липсваха. В класирането Поморие е на 14-ото място със 7 точки, а Спартак Варна е позиция нагоре с точка повече.

В следващия кръг на първенството отборът на Поморие гостува на Монтана на 05.10 /събота/ от 17:00 часа. Спартак Варна е домакин на Локомотив Горна Оряховица.