Футболистите на ОФК Поморие постигнаха първата си победа като домакин от началото на сезона на Втора лига. В мач от 16-ия кръг възпитаниците на старши треньора Веселин Бранимиров се наложиха с 2:1 над Локомотив Горна Оряховица на стадион Лазур в Бургас.

Поморийци откриха резултата в 20-ата минута′на срещата, когато Ахмед Ахмедов завърши образцова триходова атака. Пет минути по-късно Ндонбала удари напречна греда за гостите. В 39а-ата минута′ домакините отбелязаха втори гол чрез Борис Тютюков, който порази мрежата с далечен шут.

Четири минути след почивката Локомотив намали на 2:1 с попадение на резервата Деян Христов, който влезе в игра в началото на второто полувреме.

До края на мача играта се накъса и резултата се запази. В класирането Поморие е на 7-ото място с 22 точки, а Локомотив е 10-ти със същия точков актив.

В следващата последна среща от полусезона на първенството, отборът на ОФК Поморие гостува на Царско село на 02.12. (събота) от 14:00 часа в София.