Отборът на Пирин Благоевград завърши наравно 1:1 с македонския Работнички Скопие в първата си проверка от лагера на турска земя.

Срещата се игра на терена на хотел "Мирикъл" в Белек. Старши треньор на македонците е бившият треньор на Левски и Славия Радко Достанич.

В 27-ата минута колумбиецът Себастиян Херера пропусна най-чистата възможност за гол, след като изпусна дузпа.

В последната минута на първото полувреме Стефан Дафовски спаси и удар от фаул от границата на наказателното поле, но при добавката Давид Тошевски успя да отбележи.

През второто полувреме влезлият като резерва юноша Марян Вангелов успя да вкара във вратата на Шишковски и изравни резултата.

Следващата проверка на Пирин е в събота срещу Македония Горче Петров. Начело на този отбор е бившият наставник на "орлетата" Наджи Шенсой. / "Pirinsport.com"