Септември София победи с 3:2 Спортист Своге в  контрола, която се игра в столицата. Домакините поведоха с 3:0, а гостите върнаха два гола. Тежка  контузия получи резервата на Спортист Стивън Славков, който нарани сериозно рамото си и бе откаран в болница.

Момчетата на Борислав Кьосев започнаха силно мача и пропуснаха две чисти голови положения през първото полувреме, но Септември вкара гол в 43-ата минута. Тогава Атанас Кабов подаде на Симеон Александров, който вкара на празна врата. В началото на втората част Александров вкара и втори гол, а самият Атанас Кабов реализира третото попадение в 53-ата минута на двубоя.

В 72-ата минута Димитър Атанасов намали. Новото попълнение на Спортист бе най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на пряк свободен удар от Илия Русинов. Стражът на Септември изби топката и Атанасов реализира. Крилото вкара и втори гол в 88-ата минута с удар извън наказателното поле.