Крумовград изтръгна късен успех срещу състава на Спартак Плевен, надделявайки с 2:1 в последен мач от 6-ия кръг във Втора лига. Цветелин Радев откри в 27-а минута. Сантана изравни в 74-а минута. В добавеното време Ахмед Осман успя да донесе успеха за домакините.

Домакините започнаха активно срещата и стигнаха до греда в петата минута. Цветелин Радев се извиси след ъглов удар и стреля, но изстрелът се отби в страничния стълб.

В 12-а минута и Енрике Диванс се отчете с пропуск след удар с глава от доста удобна позиция. В 14-а минута Васил Шопов беше изведен сам срещу Макенджиев, но защитник изчисти, преди топката да е навестила мрежата на домакините.

В 20-а минута беше ред на Стефан Христов да застраши вратата на Крумовград, но Макенджиев пак се намеси отлично.

Седем минути по-късно обаче домакините нанесоха своя удар. След ъглов удар Спартак Плевен се провали в защита, а Цветелин Радев заби откриващото попадение в мача. В 34-а минута Краси Илиев отправи мощен изстрел от разстояние, но Цинцарски успя да избие.

В 60-а минута и Костадин Ничев пробва своя късмет от далечна дистанция, но ударът попадна право в ръцете на стража на Спартак. Преслав Антонов, на свой ред, се отчете с неточен удар.

В 64-а минута домакините пропуснаха огромен шанс. След разбъркване в следствие на статично положение, Цветелин Радев нацели гредата от броени метри на празна врата.

В 74-а минута гостите сякаш от нищото изравниха. Клаубер Сантана успя да получи около наказателното поле и с мощен изстрел препарира Макенджиев за 1:1. В 81-а минута Ахмед Осман остана на сантиметри от попадение от почти невъзможен ъгъл.

В добавеното време домакинските фенове бяха зарадвани, след като Ахмед Осман успя да изкове победата за тима си.

Крумовград - Спартак Плевен 2:1

1:0 - Цветелин Радев (27)

1:1 - Клаубер Сантана (74)

2:1 - Ахмед Осман (90+2)