Спартак Плевен и Крумовград завършиха наравно 1:1 в мач от 23-ия кръг на Втора лига, игран в Севлиево. Така и двата отбора увеличиха серията си без победа. За домакините това беше седми мач без успех, докато гостите наредиха четвърта среща без победа. Цветелин Радев откри резултата в 81-ата минута, но минута преди края Боримир Карамфилов оформи крайното 1:1.

Крумовград заема трето място във временното класиране с 39 точки, докато Спартак е 10-и с 31 точки.

Двубоят започна равностойно, като в началните минути липсваха положения пред двамата вратари. В 16-ата минута Мартин Сораков получи отдясно, справи се с противник и центрира в наказателното поле, където Китан Василев отправи удар с глава, но топката срещна гредата.

Минута по-късно Джунейт Яшар беше изведен сам срещу Станислав Антонов, но вратарят успя да го изпревари и изби. Натискът на гостите продължи. В 18-ата минута Сораков засече с глава центриране отляво на Василев, но вратарят на плевенчани се намеси отлично и спаси.

В 21-ата минута Крумовград получи право да изпълни пряк свободен удар на дъгата на наказателното поле. Яшар отправи удар, койт мина над вратата. В 39-ата минута Спартак създаде първата по-сериозна опасост пред вратата на своя съперник. Иво Върбанов центрира в наказателното поле, където Виктор Иванов отправи удар с глава, но Благой Макенджиев се справи и улови. В 42-ата минута шут от далечна дистанция на Сораков мина над вратата.

В 50-ата минута Калоян Стефанов проби отдясно и опита удар, който обаче беше далеч от целта. В 66-ата минута гостите организираха многоходова атака. Топката стигна до резервата Красимир Илиев на дъгата на наказателното поле. Халфът отправи силен удар, но Върбанов го блокира.

В следващите минути играта се задържа пред вратата на домакините. В 71-ата минута Яшар засече с глава центриране на Ази, но прати топката над вратата. В 80-ата минута Крумовград откри резултата. Китан Василев получи отляво и центрира в наказателното поле, където резервата Цветелин Радев изпревари Лъчезар Ковачев и от въздуха вкара за 0:1.

В 89-ата минута Васил Шопов намери Алекс Георгиев отдясно, а фланговият футболист центрира в наказателното поле, където Боримир Карамфилов отправи удар с глава и изравни резултата.

Спартак Плевен - Крумовград 1:1

0:1 Цветелин Радев (81)

1:1 Боримир Карамфилов (89)

Спартак: 1. Станислав Антонов, 2. Димитър Калчев, 6. Виктор Иванов, 5. Иво Върбанов /к/, 23. Лъчезар Ковачев, 8. Клаубер Сантана, 18. Руси Чернаков, 10. Васил Шопов, 19. Митко Русанов, 7. Георги Георгиев, 22. Петър Стефанов

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 2. Моузес Кандидус, 5. Димитър Пиргов, 6. Костадин Ничев, 7. Китан Василев, 9. Мартин Сораков, 13. Джеферсон Манярес, 15. Хуго Ази, 20. Джунейт Яшар, 22. Бисер Бонев, 77. Калоян Стефанов