Монтана не успя да завърши докрай последната си контрола в Турция, след като спорни решения на главния съдия изнервиха изключително много обстановката. Българският отбор игра срещу Бухара, като двата тима завършиха при резултат 2:3 в полза на узбекистанците. Именно след последния гол в 82-ата минута обаче напрежението се нажежи. Тогава съдията свири спорен фал, а това не се хареса на футболистите на Ферарио Спасов, които отидоха да спорят с него. Докато те говореха със съдията, узбекистанците изпълниха прекия свободен  удар без да има сигнал от главния рефер, изведоха свой футболист сам срещу Димитър Илиев и отбелязаха, а противно на очакванията голът бе признат. Това доведе до навлизането на терена на хора от двата щаба, а двубоят бе прекратен по настояване най-вече на българския тим.

Преди това двата отбора си рзмениха по две попадения. Ахмедов (18) и Купаев (77) се разписаха за Бухара, точни за Монтана бяха Идрисс Фудил (53) и Мехди Уамри (55). В началото на втората част тимът от Узбекистан пропусна дузпа, след като Ахмедов стреля високо над напречната греда.