Монтана победи Поморие с 3:1 в двубой от 8-ия кръг на Втора лига. За победата на тима се разписаха Николай Цветков – Демона, Атанас Илиев и Тони Тасев от дузпа. Бекир Расим беше точен за домакините.

Тони Тасев пусна отличен пас отдясно към Николай Цветков – Демона, който се освободи от съперниковите бранители и се разписа в 17-ата минута на двубоя в полза на Монтана за 1:0.

Бекир Расим изравни резултата в 49-ата минута след неумела намеса на Василев. Той се появи като смяна на почивката и веднага внесе необходимата острота и свежест в играта на домакините от Поморие.

В 54-ата минута на двубоя Тони Тасев пусна отличен пас към Атанас Илиев, който беше оставен непокрит и от няколко метра отново изведе Монтана напред в резултата за 2:1.

В 65-ата минута на мача Бекир Расим нацели и напречната греда, след като негов техничен шут не успя да намери целта и отново да възстанови равенството.

Монтана пропусна да вземе по-голям аванс в мача, като Сергей Георгиев на два пъти не успя да се разпише.

В добавеното време Монтана спечели дузпа чрез Мисяк, а Тони Тасев оформи крайното 3:1.

След този успех Монтана вече е на второто място в класирането с актив от 16 точки, а Поморие е на 5-ото с 13.