Марица Пловдив победи Спортист Своге с 3:1 в последния мач от трети кръг на Втора лига. Веселин Марчев даде преднина на пловдивчани в 14-ата минута на срещата. Александър Бастунов възстанови равенството в 37-ата минута.

Станислав Маламов изведе напред домакините в 69-ата минута. Веселин Марчев добави още един гол към сметката, за да направи резултата 3:1 в 89-ата минута. Това бе и последното попадение в срещата. Марица Пловдив се изкачи до шестото място с актив от 6 точки. Спортист Своге пък остава с 3 точки след 3 мача и на 14-ата временна позиция.

start-photo.bg
24 снимки

Първата по-опасна ситуация бе пред вратата на "шоколадите", след като в 12-ата минута Валери Домовчийски пропусна топката, до която стигна Станислав Маламов. Футболистът на домакините бе очи в очи със стража на Спортист Иван Гошев, който реагира бързо и излезе напред. Той се хвърли в краката на Маламов и успя да предотврати нещо по-сериозно.

Две минути след това пловдивчани стигнаха и до попадение. Станислав Маламов проби отдясно и прати центриране в наказателното поле на гостите. Там Веселин Марчев стигна първи до топката и стреля с глава, а Иван Гошев нямаше шанс да се намеси - 1:0 за Марица.

В 24-ата минута Спортист Своге погледна към вратата на опонента. Мартин Сандов получи по десния фланг и центрира на далечната греда. Там обаче нямаше футболист на гостите, който да завърши атаката.

Шест минути по-късно Сандов отново прати хубаво подаване в пеналтерията, а този път Радослав Живков стреля с глава. Изстрелът му обаче по никакъв начин не затрудни Илия Николов, който дори не трябваше да се намесва.

В 37-ата минута Радослав Живков получи в наказателното поле, обърна се и опита изстрел, който бе спасен от стража на Марица. При последвалия корнер топката стигна до Павлин Чиликов, който обаче я пропусна към свободния Александър Бастунов. Той шутира и изравни - 1:1.

"Шоколадите" продължиха да атакуват и да търсят второ попадение. В 40-ата минута Калоян Стефанов опита с далечен изстрел, който отново бе отразен в корнер. Няколко секунди след това пък Александър Бастунов също опита късмета си с шут от дистанция, който бе спасен от Илия Николов.

Малко над минута преди края на първото полувреме Валентин Марчев стреля от сериозна дистанция. Изпълнението му бе разочароващо, а топката прелетя далеч от целта. Секунди след това Валентин Марчев се освободи от Лионел Самба, но не успя да нанесе хубав завършващ удар, тъй като Павлин Чиликов скочи в краката му. Отсъждането на главния съдия бе за пряк свободен удар. Мартин Газиев стреля, но в стената.

В 47-ата минута Александър Бастунов изчисти топката от голлинията на Спортист Своге. Голмайсторът за "шоколадите" бе на правилното място да предотврати попадение след удар с глава от близка дистанция. След това напрежението се пренесе пред вратата на пловдивчани, където Мартин Кръстев опита шут извън наказателното след индивидуален рейд. Изпълнението му обаче прелетя над вратата.

Шест минути след това Калоян Стефанов намери Мартин Сандов по десния фланг. Той пък прати центриране на далечната греда, където последва удар с глава, но неточен. В 61-ата минута Станислав Маламов опита директен изстрел от пряк свободен удар, който обаче бе отразен от Иван Гошев.

В 67-ата минута Свилен Щерев изпълни отлично пряк свободен удар и само добрата намеса на стража на Спортист Своге го лиши от попадение. Последва корнер, при който пловдивчани не притесниха Гошев.

Две минути по-късно Марица отново излезе напред в резултата. Веселин Марчев изпрати страхотно извеждащо подаване към Станислав Маламов, който се справи със защитник на гостите и след това преодоля Иван Гошев с хубав изстрел - 2:1.

В 73-ата минута домакините от Пловдив бяха близо и до трето попадение. Свилен Щерев завърши атака на Марица с изстрел, който срещна напречната греда. Имаше и леко докосване от стража на "шоколадите".

Минута преди края на редовното време Веселин Марчев добави още един гол на сметката си. До него се стигна след грешка в изнасянето на топката от страна на гостите. След това топката стигна до Марчев, който не сгреши, а я прати в мрежата на Иван Гошев за 3:1.

FT Марица Пловдив - Спортист Своге 3:1

1:0 Веселин Марчев 14'

1:1 Александър Бастунов 37'

2:1 Станислав Маламов 69'

3:1 Веселин Марчев 89'

Стартовите състави на двата отбора:

Марица: 86. Илия Николов, 19. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 4. Мирослав Пушкаров, 23. Соломон Джеймс, 77. Стефан Попов, 24. Ифеани Дейвид, 10. Веселин Марчев, 21. Станислав Маламов, 9. Георги Трифонов, 17. Валери Домовчийски

Треньор: Николай Димитров

Спортист: 1. Иван Гошев, 7. Мартин Сандов, 22. Павлин Чиликов, 88. Лионел Самба, 79. Владимир Сиромахов, 21. Александър Бастунов, 17. Мартин Кръстев, 8. Иван Аврамов, 9. Радослав Живков, 10. Владимир Семерджиев, 11. Калоян Стефанов