Втородивизионният Марица Пловдив загуби с 1:5 от румънския УТА Арад в контрола, играна в Словения. Един от головете вкара бившият нападател на Лудогорец - Клаудиу Кешеру.

Всички попадения в мача паднаха през второто полувреме, като Марица откри резултата чрез бившия национал и футболист на Левски Валери Домовчийски в 62-рата минута.

Седем минути по-късно Стал изравни за домакините, а те получиха право да изпълнят и две дузпи след това, които бяха реализирани от Матей и Постолаки.

В 82-рата минута Постолаки вкара втория си гол в мача за 4:1, а пет минути преди края на редовното време във вратата на Марица се разписа и бившият нападател на Лудогорец Клаудиу Кешерю.

Следващата контрола на "жълто-сините" е срещу сръбския Раднички (Крагуевац).

Съставът на МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Георги Иванов, Дъглас Иваноф, Мариян Тонев, Милен Танчев, Станислав Маламов, Веселин Марчев, Радослав Апостолов (Петър Начев, Йордан Пейчинов, Христиан Димитров, Валери Домовчийски, Васил Янин, Айкут Янъков, Станимир Димитров, Сали Садъков, Стефан Попов, Теодор Фърков, Виктор Петков)