Марица Пловдив спечели с 1:0 у дома срещу Добруджа в мач от 12-ия кръг във Втора лига. Единствения гол вкара Димитър Аврамов в последната минута на редовното време, когато бяха с 9 души на терена, а съперникът им с 10. Ифеани Дейвид и Саломон Джеймс бяха изгонени от домакините, а Стилян Николов от гостите получи червен картон.
Двубоят започна с атаки и към двете врати, но всеки един опит за центриране завършваше с намеса на вратарите. Веселин Марчев пропусна за Марица, а  Преслав Йорданов на два пъти за тима от Добрич. Веднъж и гредата помогна на пловдивчани.

След почивката двата отбора опитаха да стигнат до гол, но отново без успех. В 67-ата минута Ифеани Дейвид остави Марица с човек по-малко след необмислено влизане в краката на съперник, заради което получи втори жълт и респективно червен картон.

В 70-ата минута обаче численото равенство на терена беше възстановено. Стилян Николов получи директен червен картон за обида срещу главния съдия. Десет минути по-късно обаче втори играч на Марица бе изгонен - Соломон Джеймс.

Въпреки това в последната минута на редовното време домакините стигнаха до попадение. Димитър Аврамов отне топката от Славчо Шоколаров в центъра и разигра добре с Веселин Марчев, след което излезе очи в очи с Георги Аргилашки и донесе трите точки на Марица.