Марек Дупница и Миньор Перник завършиха при резултат 0:0 в среща от 24-ия кръг на Втора лига. Пред мача дупничани бяха на 15-а позиция в класирането с актив от 23 точки, докато техният противник, който влезе в ролята на фаворит в двубоя вече е с 45. "Жълто-черните" продължават да са на четвърта позиция - само на четири точки от лидера Етър, с който се срещат в следващия кръг.

Още в четвъртата минута Евгений Илиев бе изведен сам срещу вратаря от Георги Божилов. Илиев премина покрай вратаря и стреля, но ударът му се спря в дясната греда. Няколко минути по-късно перничани изпълниха добре едно статично положение по заучен начин, но няколко метра не стигнаха на Тютюков да прати топката в мрежата.

Малко преди изминаването на половин час игра гостите имаха претенции за дузпа, заради фал на границата на наказателното поле, но главният съдия Иван Иванов реши да отсъди фал на границата.

Около четвърт час след началото на втората част, след изпълнение на ъглов удар Димитър Илиев стреля опасно с глава, но топката мина встрани от лявата греда на Леонтиев.

Около десетина минути преди края на срещата Божидар Васев имаше страхотен шанс да открие само от няколко метра, но прати топката високо над вратата.

В последната минута на редовното време след добро центриране от ъглов удар Запро Динев засече топката с глава след плонж, но Пламен Младенов показа страхотен рефлекс и спаси точката за дупничани. След спасяването топката се удари в гредата и останаха съмнения дали е преминала голлинията.

FT / Марек Дупница - Миньор Перник 0:0

Марек Дупница: 12. Пламен Младенов, 6. Иван Калайджийски, 45. Румен Гьонов, 99. Росен Йорданов, 5. Антонио Арсов, 71. Димитър Илиев, 77. Милен Иванов, 88. Евгений Илиев, 94. Даниел Георгиев, 20. Радослав Михалков, 41. Георги Божилов(ж.к.)

Старши треньор: Васил Павлов

Миньор Перник: 12. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев, 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 4. Димитър Савов, 5. Веселин Васев, 15. Емил Ценов, 6. Симеон Русев(ж.к.), 8. Мартин Смоленски, 17. Запро Динев, 10. Борис Тютюков

Старши треньор: Христо Янев