Шампионът Лудогорец надигра втородивизионния Созопол с 4:0 в контролен мач, игран на стадион „Хювефарма Арена" в Разград. Резултатът бе открит от Клаудиу Кешеру в деветата, а в 28-ата минута отново той удвои. В 35-ата Арис Ферадов си отбеляза автогол и направи резултата класически в полза на Лудогорец, а в 88-ата минута Мавис Чибота също записа името си сред голмайсторите, като по този начин оформи и крайния резултат.

Срещата започна в спокойно темпо без опасности пред някоя от двете врати.

В осмата минута дойде и първата по-интересна ситуация. Домакините изпълниха корнер, след който Козмин Моци стреля с глава, но в аут.

Само минута след това „орлите“ поведоха. След хубава атака отляво Бернард Текпетей отправи чудесно подаване по земя с външен фалц в наказателното поле, където връхлитащия Клаудиу Кешеру засече с левия крак и топката влетя точно до лявата греда на стража на Созопол – 1:0.

В 16-ата минута Лудогорец организира добра атака, този път отляво, като от границата на наказателното поле Каули Оливейра засече топката с глава, но тя премина точно над напречната греда.

Домакините диктуваха темпото на терена и владееха топката през повечето време на срещата.

Закономерно те стигнаха и до второ попадение в 28-ата минута. След атака отляво топката бе центрирана на далечната греда, където Текпетей опита воле с левия крак, но доста слабо. Вратарят на Созопол обаче не успя да прецени добре летежа на топката. Васенев се опита да улови кълбото, което обаче се отби от напречната греда, което даде шанс да дебнещия пред голлинията Кешеру да удвои с глава.

След половин час игра Моци намери с чудесно подаване по въздуха Кешеру, който овладя добре топката и пробва изстрел от воле, но той бе слаб и неточен.

120 секунди след това след добро взаимодействие между Текпетей и Кешеру пред наказателното поле, където румънецът отклони вдясно за Жоржиньо, който стреля, но Васенев скъси ъгъла и парира удара. Атаката обаче продължи, като Жоржиньо и Кешеру направиха двойно подаване отдясно. Жоржиньо навлезе в пеналтерията и опита подаване, но играч на Созопол скочи на шпагат. Топката обаче дойде на пътя на Стефан Баджи, който стреля мощно, но Диян Молдованов успя да блокира.

„Зелените“ продължиха да си доминанти на терена и в 35-ата минута резултатът стана класически. След атака отдясно топката стигна до Текпетей, който стреля към вратата, а пред голлинията, в опит да изчисти, Ариф Ферадов вкара кълбото в собствената си мрежа.​

31 снимки

На почивката бе извършена тройна смяна в тима на Лудогорец. На терена се появиха Владислав Стоянов, Алекс Сантана и Елвис Ману, който направи дебют. Те замениха Ренан дос Сантос, Анисе Абел и Жоржиньо.

Четири минути след началото на втората част домакините изпълниха корнер. Вратарят на Созопол боксира, но топката стигна до Текпетей, който шутира извън наказателното поле, но право във Васенев.

В 52-ата минута шампионите бяха много близо до четвърто попадение. Текпетей бе намерен отдясно в наказателното поле след изпълнение на тъч. Ганаецът се справи с противник, но вместо да стреля в близкия ъгъл на вратаря, реши да търси далечния и намери тялото на Кешеру, след което топката излезе в аут.

В следващите минути в игра за „орлите“ се появиха младите таланти Димитър Митков, и Иван Йорданов, както и опитният Бранимир Костадинов. Те замениха Клаудиу Кешеру, Каули Оливейра и Жордан Икоко. На терена малко преди тях влезе и Мавис Чибота, който замени направилия силен двубой Бърнард Текпетей.

В 68-ата минута Лудогорец получи право да изпълни опасен пряк свободен удар. Зад топката застана Мавис Чибота, който обаче стреля право в стената.

Пет минути по-късно играчите на Созопол стигнаха до шанс за попадение след добра атака отляво, където резервата Сюлейман проби добре и отправи подаване към другия фланг, където бе Грозев. Той стреля силно от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай дясната греда на Стоянов.

Две минути след това Стефан Баджи изведе зад защитата на гостите Чибота, който се опита да прехвърли излезлия да го пресрещне Васенев, но неточно.

Малко след това гостите отново създадоха чудесна ситуация за гол. Савов комбинира с Николов, който стреля технично с левия крак извън наказателното поле, но Стоянов изби над гредата в корнер.

Две минути преди края на редовното време домакините стигнаха до ново попадение. Младият Бранимир Костадинов бе изведен добре на десния фланг, където напредна и отправи подаване по земя в наказателното поле. Там Еливс Ману се размина с нея, но на далечната греда Чибота нямаше проблем да реализира на празна врата, с което бе оформен и крайния резултат от 4:0.

ЛУДОГОРЕЦ - СОЗОПОЛ 4:0

1:0 Клаудиу Кешеру 9'

2:0 Клаудиу Кешеру 28'

3:0 Арис Ферадов (автогол) 35'

4:0 Мавис Чибота 88'

Стартови състави на двата отбора:

ЛУДОГОРЕЦ : 33. Ренан дос Сантос - 30. Козмин Моци, 22. Джордан Икоко, 12. Абел Анисе, 25. Стефан Баджи, 95. Каули Оливейра, 28. Клаудиу Кешеру, 37. Бернард Текпетей, 17. Жорижиньо, 75. Петър Генчев, 58. Димитър Илиев

Старши треньор: Павел Върба

СОЗОПОЛ: 1. Роман Васенев - 11. Петър Кюмюрджиев, 23. Диян Молдованов, 19. Диян Лефтеров, 5. Георги Радев, 91. Антонио Ласков, 6. Стефан Стойнов, 10. Яни Николов, 18. Ариф Ферадов, 99. Кристиян Парашкевов, 27. Иван Колев