Лудогорец II разби с 4:1 Беласица Петрич за трета поредна победа в първенството на Втора лига. Мачът бе от програмата на XV кръг и се игра на стадион "Гнездо на орли". Като титуляри за втория отбор на клуба започнаха Педро Енрике и Рай Насименто.

Разградчани откриха в 20-та минута. Димитър Илиев напредна по левия фланг и центрира опасно. Рай Насименто нанесе удар, който Захари Димитров успя да отрази. До топката обаче първи стигна Бранимир Костадинов, който я вкара във вратата за 1:0. Първото полувреме завърши при този резултат.

След почивката талантите на Шампионите стигнаха до второто си попадение в 55-та минута минута. След бърза контраатака Цветослав Петров изведе Хюсеин Кельовлуев по дясното крило, бързакът напредна и завърши точно с удар в далечния ъгъл. В 78-та минута Беласица намали на 2:1. Точен с глава бе капитанът Запро Динев. Бърза контраатака хвана неподготвена отбраната на Беласица и в 80-та минута. Кельовлуев намери Рай Насименто, а бразилецът изпревари Захари Димитров за топката и стражът бе принуден да го спре непозволено. Главният съдия Стефан Гурков посочи бялата точка, а зад топката минута по-късно застана потърпевшият и стреля точно за 3:1. Последното попадение в двубоя падна в добавеното време. Алекс Луканов стреля към вратата на гостите, а Мартин Русков подложи крак и насочи кълбото в собствената си мрежа за 4:1.

ЛУДОГОРЕЦ II - БЕЛАСИЦА (ПЕТРИЧ)   4:1

1:0 Бранимир Костадинов (20)

2:0 Хюсеин Кельовлуев (55)

2:1 Запро Динев (78)

3:1 Рай Насименто (81 - дузпа)

4:1 Мартин Русков (90+3 - автогол)