Дублиращият отбор на Лудогорец победи с 2:1 Септември София и до голяма степен охлади амбициите на столичани за помоция в елита. Разградчани пък записаха успех след две поредни загуби.

Като титуляр за дубъла на Шампионите излезе Вандерсон от представителния тим на клуба. Точно бразилецът откри резултата в 38-та минута от дузпа. Единайсетметровият удар бе отсъден заради нарушение срещу Хюсеин Кельовлуев. Този резултат остана непроменен до края на първата част.

След подновяването на играта талантите на "орлите" успяха да удвоят преднината си. В 61-та минута точен бе Владислав Найденов. Малко след попадението Цветослав Петров имаше чудесна възможност да вкара за 3:0, но пропусна. В 74-ата минута Атанас Кабов намали на 2:1. До края на мача добра възможост се откри и пред Хюсеин Кельовлуев, но ударът му не бе точен.

"Лудогорец II игра печелившо, с много хъс и себераздаване. Ние използвахме по-добре от съперника открилите се голови възможности", коментира след края на мача старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - СЕПТЕМВРИ СОФИЯ  2:1

1:0 Вандерсон (38 - дузпа)

2:0 Владислав Найденов (61)

2:1 Атанас Кабов (74)

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Александър Ганчев, Вандерсон, Владислав Найденов, Илкер Будинов, Петко Цанков, Петър Караангелов, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров

Септември: Димитър Шейтанов, Асен Чандъров, Александър Тодоров, Асен Георгиев, Атанас Кабов, Иван Арсов, Йоан Гавраилов, Крисиан Колев, Марио Илиевски, Мартин Стойчев, Симеон Александров