Лудогорец II победи с 2:1 Струмска слава в контролна среща, играна в село Рилци. Тимът от Радомир поведе чрез Симеон Вешев (13), разградчани обърнаха резулатата с голове на Петър Георгиев (48) и Хюсеин Кельовлуев. За Лудогорец II успехът бе втори от началото на подготовката - преди няколко дни отборът разгроми Шумен с 6:2.

В първите минути на мача двата отбора заложиха на игра с много подавания, като тимът на Лудогорец имаше предимство във владеенето на топката. В 8-ата минута обаче индивидуална грешка позволи на Аспарухов от Струмска слава да пробие по десния фланг, но центрирането му бе пресечено от вратаря Русанов.

В 13-ата минута дълът пас през центъра завари неподготвени централните защитници на разградчани и Симеон Вешев хитро се измъкна от тях и хладнокръвно прати топката в мрежата за 0:1.

Тимът на Тодор Живондов можеше да изравни в 20-ата минута, но вратарят Драгомир Петков се намеси сполучливо. Цветослав Петров центрира от фаул и  Караангелов с глава отправи хубав удар, който бе близо до стража на радомирци и не го затрудни.

В последните минути на първото полувреме играчите на Лудогорец II се настаниха трайно пред вратата на съперника, но натискът им доведе само до няколко ъглови удара, с които вратарят Петков и бранителите пред него се справиха.

Изравняването стана факт три минути след почивката. Агресивната игра на току-що влезлият Петър Георгиев провокира грешка в защитата на Струмска слава и въпреки че първият му удар бе избит от вратаря Петков, той се разписа при добавката за 1:1.

След няколко пропуска пред вратата на радомирци логично се стигна до ново попадение в 81-ата минута. Вкара го Хюсеин Кельовлуев с премерен удар в дорния десен ъгъл , след като  бе намерен с чудесно центриране отляво на Петър Георгиев.

"Първото полувреме бе по-слабо за нашия отбор. През второто се представихме далеч по-добре. Резултатите в контролите не са най-важното, но все пак винаги е по-добре да победиш", коментира след последния съдийски сигнал Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - СТРУМСКА СЛАВА 2:1

0:1 Симеон Вешев (13)

1:1 Петър Георгиев (48)

2:1 Хюсеин Кельовлуев (81)

ЛУДОГОРЕЦ II: Владимир Русанов, Кристиан Райчев, Георги Вълчев, Тихомир Димитров, Бранимир Костадинов, Петър Караангелов, Велислав Минков, Цветослав Петров, Георги Чукалов, Владислав Найденов, Илкер Будинов

Резерви: Пламен Пепеляшев, Методий Стефанов, Хюсеин Кельовлуев, Александър Ганчев, Мартин Русанов, Валентин Цветанов, Петър Георгиев

Треньор Тодор Живондов

СТРУМСКА СЛАВА: Драгомир Петков, Денислав Мицаков, Мартин Костов, Борислав Николов, Румен Сандев, Александър Аспарухов, Георги Мариянов, Антон Тунгаров, Кристиян Китов, Симеон Вешев, Реджеп Халил

Резерви: Цветелин Ставрев, Ивайло Стоянов, Георги Янев, Любомир Граминов, Ерик Иванов, Никола Борисов, Ивелин Илиев​