Лудогорец II пропусна да стартира с победа в първeнството на Втора професионална лига. Момчетата на Тодор Живондов поведоха с 2:0 през първото полувреме, но през второто допуснаха съперника да стигне до точка. Мачът от първия кръг се игра на стадион "Гнездо на орли".

След двуостро начало, "орлите" откриха резултата в 35-ата минута Иван Йорданов получи дълъг пас в наказателното поле, овладя технично, хладнокръвно се справи с пазача си и насочи топката в мрежата. Две минути по-късно Дамян Дамянов с ефектен плонж отрази удар на Джунейт Яшар. В добавеното време на първата част Хюсеин Хюсеинов получи добър пас от Дейвид Рибейро и отбеляза за 2:0.

Втората част не започна добре за разградчани, които получиха гол в 51-ата минута. Точен бе Димитър Алексиев, който от упор засече прострелно центриране на Антон Огнянов. В 70-ата минута, след бърза контраатака, Рибейро излезе в добра позиция, Димитър Митков бе непокрит пред опразнената врата, но бразилецът предпочете да играе сам и пропусна.

Четири минути по-късно Иван Йорданов бе повален в наказателното поле, но реферът прецени, че няма дузпа и дори му вдигна жълт картон за симулация. В 87-та минута след разбъркване в наказателното поле на домакините Исус Ангелов успя да реализира за 2:2

"Момчетата играха добре, раздадоха се докрай, но за жалост младостта и липсата на опит си казаха думата. Допуснахме някои грешки, а в определени ситуации не взехме най-правилните решения. Отборът обаче има сериозен потенциал и на всички тимове в групата ще им бъде тежко срещу нас", коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът на Лудогорец II Тодор Живондов.

Лудогорец II - Ботев Гълъбово  2:2
голмайстори: 1:0 Иван Йорданов (35), 2:0 Хюсеин Хюсеинов (45+1), 2:1 Димитър Алексиев (51), 2:2 Исус Ангелов (87)

Лудогорец II: Дамян Дамянов, Георги Вълчев, Хюсеин Хюсеинов (62 - Владислав Найденов), Ерол Дост, Иван Йорданов, Бранимир Костадинов, Преслав Петров, Велислав Минков (75 - Методий Стефанов), Димитър Илиев, Рибейро (86 - Илкер Будинов), Димитър Митков

Ботев Гълъбово: Диан Вълков, Антон Огнянов, Аспарух Смилков, Беркай Халил (46 - Исус Ангелов), Вълчан Чанев, Джунейт Яшар, Димитър Трайков, Димитър Алексиев, Иван Винков (60 - Димитър Атанасов), Цветелин Радев, Николай Янков (85 - Емил Иванов)

Жълти картони: Иван Йорданов, Бранимир Костадинов (Лудогорец II) , Беркай Халил, Димитър Трайков, Цветелин Радев, Исус Ангелов (Ботев)