Лудогорец 2 и Ботев Пловдив 2 направиха мача на кръга във Втора лига, завършвайки 3:3 в Разград. Двубоят от 4-ия кръг предложи изключителна драма, след като домакините дръпнаха през първата част с 2:0, но „канарчетата“ сътвориха пълен обрат още до почивката. Все пак звездата на „орлите“ Клаудиу Кешеру измъкна съотборниците си с втория си гол за вечерта в първите минути на втората част, за да оформи крайното 3:3.

По този начин разградчани събраха 5 точки, заемайки 11-ото място, докато пловдивчани са седми с 6 пункта.

Лудогорец 2 започна с ранен натиск и два поредни корнера, но те не доведоха до нищо опасно.

В деветата минута Клаудиу Кешеру стреля, но извън рамките на вратата. Отново нападателят шутира силно в 12-ата минута, но в аут.

Бернард Текпетей отправи първия точен изстрел към Славков в 15-ата минута, ала стражът изби.

В 16-ата минута натискът на "орлите" даде резултат и Найденов откри след асистенция на Текпетей. Едва 6 минути отнеха на разградчани да удвоят преднината си. Комбинация между играчите от първия състав Клаудиу Кешеру и Бернард Текпетей завърши по най-добрия начин, след като ганаецът подаде на румънеца, който покачи на 2:0.

Пловдивчани бързо се върнаха в срещата, след като в 29-ата минута Никола Гелин прониза мрежата на Христов за 2:1. Асистенцията е на Димитър Пройчев.

Кешеру отново опита да направи разликата от две попадения в 31-ата минута, но Славков отрази удара му.

"Канарчетата" се възползваха от нова грешка в отбраната на съперниците си и изравниха. В 35-ата минута Никола Гелин отново бе в центъра на събитията, но този път чрез асистенция към Иван Василев. Деветката на пловдивчани бе под пара и 120 секунди по-късно, когато пробва рефлекса на Дамян Христов, който обаче спаси.

В последната минута на първата част възпитаниците на Стефан Стоянов спечелиха пряк свободен удар. С отговорността на изпълнението се нагърби Емил Колев, който се засили и остави Христов без отговор след изключително прецизно изпълнение - 2:3.

Лудогорец 2 изравни в началото на второто полувреме, когато отново Клаудиу Кешеру бе точен за 3:3.

Текпетей стреля от пряк свободен удар в 57-ата минута, но не намери очертанията.

Иван Василев потърси отново гола в 69-ата минута, но мерникът му изневери.

В 72-ата минута Петър Георгиев би свободен удар, ала той не се увенча с успях - аут. Марио Младеновски от Ботев на свой ред също от статично положение пробва да даде отново преднина на гостите, но ударът му бе неточен.

Лудогорец 2: 67. Дамян Христов, 80. Методий Стефанов, 62. Велислав Минков, 91. Александър Ганчев, 6. Шакил Пинас, 50. Цветослав Петров (к), 79. Тихомир Димитров, 51. Илкер Будинов, 37. Бернард Текпетей, 38. Владислав Найденов, 28. Клаудиу Кешеру

Резерви: 68. Владислав Русанов, 34. Бранимир Костадинов, 74. Хюсеин Кельовлуев, 53. Петко Цанков, 59. Алекс Луканов, 75. Петър Георгиев, 97. Георги Чукалов

Старши треньор: Тодор Живондов

Ботев Пловдив 2: 84. Християн Славков, 27. Димитър Балинов, 35. Марио Младеновски, 4. Иван Иванов, 67. Венцислав Богданов, 16. Димитър Пройчев, 20. Пламен Цончев, 7. Благовест Данчев, 10. Никола Гелин, 99. Емил Колев, 9. Иван Василев

Резерви: 21. Мартин Панев, 17. Атанас Стоименов, 11. Кристиан Добрев, 29. Юсеин Касов, 3. Мартин Христов, 23. Даниел Гичев, 24. Благовест Величков

Старши треньор: Стефан Стоянов

Стадион: "Гнездо на орли", Разград

Главен арбитър: Станислав Тодоров, Шумен