Локомотив София победи Добруджа с 4:1 в двубой от 23-ия кръг във Втора лига. Гостите откриха рано резултата чрез Миросла Пушкаров (9), разписвайки се с глава, а девет по-късно Мики Орачев възстанови равенството с красиво изпълнение от дистанция. "Столичните железничари" направиха пълен обрат чрез Лео Дуарте (27), а Светослав Диков (33) покачи преднината на столичани. През втората част темпото на игра спадна, но в края на двубоя Томислав Павлов (89) с дебютното си попадение за Локомотив София оформи крайния резултат.

По този начин "столичните железничари" се доближиха на точка зад лидера Пирин Благоевград и продължават битката за първата позиция във Втора лига. От своя страна Добруджа остана на десетата позиция с актив от 24 точки.

Антон Узунов
38 снимки

"Столичните железничари" стартираха агресивно двубоя и опитаха да притиснат съперника си в собствената му половина, но защитата на гостите успя да предотврати натиска и не допусна опасности пред Димитър Илиев.

В 9-ата минута гостите откриха резултата. Стефан Митев центрира от фаул в наказателното поле, където Божидар Митрев не се намеси добре и Мирослав Пушкаров с глава реализира.

"Червен-черните" опитаха мигновено да изравнят и опитаха висока преса. В 16-ата минута Николай Цветков стреля от границата на наказателното, принуждавайки Димитър Илиев решително да избива.

Две по-късно домакините възстановиха равенството. Мики Орачев опита центриране в наказателното поле, което се превърна в изстрел, който изненада вратаря на Добруджа и топката влетя неспасяемо под гредата.

Малко след това Димитър Илиев трябваше да се намесва решително след опасни центрирания на Николай Цветоков от ъглов удар,

Възпитаниците на Иван Колев изцяло се настаниха в половината на гостите и това доведе до нов гол във вратата на Димитър Илиев. Александър Александров центрура от ъглов удар на далечната греда, където Матеус Дуарте надскочи Димитър Алексиев и реализира с глава.

В 30-ата минута след нова добра акциия домакините имаха възможност за нов гол във вратата на гостите. Николай Цветков продължи елегантно към Красимир Милошев, който веднага подаде към Валентин Николов, но изстрелът на последния бе спасен от Димитър Илиев.

Три минути по-късно Локомотив София реализира и трето попадения. Светослав Диков бе изведен в наказателното поле от Красимир Милошев, след което нападателят хладнокръвно реализира под плонжа на Димитър Илиев. Това бе и 17-и гол за голмайстора на "столичните железничари" през сезона.

Домакините продължиха да притискат съперника си и малко по-късно Александър Александров стреля от пряк свободен удар, но покрай левия страничен стълб.

До края на първата част двата тима си размениха по една опасност, но до повече попадения не се стигна и стличани се оттеглиха с два гола аванс на почивката.

"Столичните железничари" стартираха агресивно втората част и в 46-ата минута Николай Цветков отправи изстрел от дистанция, но топката премина над вратата.

Действията в "Надежда" не се промениха през второто полувреме и Локомотив София продължи да действа агресивно в предни позиции, но отбраната на Добруджа стоеше добре подредена и предотврати опасностите пред Димитър Илиев.

През второто полувреме двата тима намалиха темпото и действията на терена се развиваха предимно в центъра на терена, което не носеше опасности пред една от двете врати.

В 70-ата минута Цветан Илиев центрира в наказателното поле, където Стефан Митев стреля с глава, но при този изстрел Божидар Митрев не трябваше да се намесва и топката премина над вратата.

Седем минути по-късно Григор Долапчиев отправи изстрел от дистанция, но Димитър Илиев се намеси решително и улови.

В 87-ата минута Томислав Павлов изведе отлично в наказтелното поле Марио Петков. Централният защитник остана очи в очи с Димитър Илиев, но изстрелът му бе париран от вратаря на гостите. Веднага след това Александър Александро отправи изстрел от дистанция, но топката премина поркай десния страничен стълб.

Две по-късно Локомотив София реализира и четвърто попадение. Изстрелът на Светослав Диков бе блокиран, след което Томислав Павлов при добавката реализира в долния десен ъгъл, което бе и последното действие на терена.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

LIVE | ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - ДОБРУДЖА 4:1

0:1 Пушкаров 9'

1:1 М. Орачев 18'

2:1 Дуарте 27'

3:1 Св. Диков 33'

4:1 Павлов 89'

Стартови състави на двата отбора:

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 21. Божидар Митрев ) – 2. Педро Ферари, 3. Марио Петков, 23. Мартин Василев, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 89. Матеус Дуарте, 8. Николай Цветков, 14. Валентин Николов, 18. Светослав Диков, 7. Александър Александров

Старши треньор: Иван Колев

ДОБРУДЖА: 1. Димитър Илиев – 31. Мирослав Пушкаров, 3. Преслав Петров, 4. Якуб Идризов, 5. Цветелин Радев ), 10. Ахмед Адемов, 7. Божидар Чуканов, 17. Цветан Илиев, 23. Димитър Алексиев, 18. Иван Цачев, 11. Стефан Митев