Локомотив София не срещна особени трудности в гостуването си на Струмска слава от 28-ия кръг на Втора лига. Попаденията бяха дело на Александър Александров, по едно през двете полувремена.

С тези три точки столичани събират 55 и временно оглавяват класирането преди срещата на Пирин с Добруджа в Благоевград по-късно тази вечер.

Това бе първи успех като гост за софиянци от септември месец насам, когато сразиха с 3:0 Добруджа.

Радомирци пък остават 12-ти с 26 пункта.

Антон Узунов
46 снимки

В седмата минута Педро Ферари опита далечен удар, но той мина вдясно от вратата.

В 22-ата минута Деян Иванов нахлу в наказателното поле след извеждащ пас от Милошев и опита да стреля по диагонала, но се подхлъзна в последния момент и топката стана лесна плячка за Петков.

2 минути след това Александров проби по десния фланг и шутира в близкия ъгъл с външен фалц, ала Петков внимаавше. В ответната атака Ивелин Илиев си нагласи топката на десния крак и с изключително техничен удар удари дясната греда на Витков.

В 30-ата минута Николай Цветков подходи отляво на нападението и опита късмета си в близкия ъгъл, но стражът спаси. Само секунди по-късно обаче Александров се озова сам срещу Петков, който първоначално отрази изстрела му, но при добавката бе точен и изведе "столичните железничари" напред.

В 48-ата минута Диков направи фрапантен пропуск, излизайки сам срещу Петков, но не успя да уцели очертанията.

6 минути след това Павлов нахлу в пеналтерията и стреля в левия ъгъл по земя, но Петков блесна с чудесна изява.

В 67-ата минута Орачев пробва много технично изпълнение с левия крак, но то профуча на сантиметри от целта.

В 73-ата минута Александров овладя пас в наказателното поле, обърна се на лявата си страна и с прецизен фалцов удар удвои.

Струмска слава: Петков (Ставрев 57'), Тунгаров, Граминов, Костов, Сандев, Мицаков, Митков, Иванов, Вешев (Халил 69'), Николов

Резерви: Ставрев, Дилчовски, Борисов, Халил, Аспарухов

Старши треньор: Владимир Димитров

Локомотив София: Витков, Педро Ферари (Стефанов 81') Иванов, Роча, Орачев, Милошев, Александров (Иванов 87'), Цветков (Долапчиев 81'), Диков, Николов (Бабалиев 58'), Павлов (Семерджиев 58')

Резерви: Истатков, Бабалиев, Семерджиев, Долапчиев, Иванов, Стефанов, Стоилов

Старши треньор: Иван Колев