Отборът на Локомотив София не срещна трудности при домакинството си Септември Симитли и го победи с резултат 2:0 в първи мач от 15-ия кръг във Втора лига. Светослав Диков откри резултата в 32-ата, а в Павел Петков удвои в 52-ата минута. "Железничарите" бяха доминанти през целия двубой, като не оставиха никакви шансове на Септември и пропусна да отбележи още няколко попадения.

LAP.bg
21 снимки

С тази победа столичани си върнаха първата позиция, като са с 29 точки, колкото има и Пирин, но Локомотив взе прекия двубой с "орлетата". Тимът на Иван Колев остава и с мач по-малко спрямо благоевградчани. Септември Симитли остава на 10-ата позиция с 15 точки.

Срещата бе предшествана с минута мълчание в памет на напусналите този свят по-рано тази седмица Никола Спасов и Диего Армандо Марадона.

Първата опасна ситуация дойде още в шестата минута и бе в полза на домакините. Топката бе центрирана отдясно в наказателното поле на Септември, където Светослав Диков надскочи Владимир Гогов на границата на вратарското поле и стреля с глава, но стражът на гостите Филип Димитров показа страхотен рефлекс и изби.

„Железничарите“ продължиха да са по-активния тим в началните минути и пет минути след това Александър Александров напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Тодор Траянов засече с глава, но над вратата.

В 13-ата минута Локомотив пропусна 100%-ва възможност за попадение. След късо изпълнение на ъглов удар топката бе центрирана в наказателното поле, където на далечната греда Светослав Диков стреля по диагонала. Кълбото обаче стигна до Павел Петков, който я върна за Марио Петков, но бранителят не успя да стреля точно от няколко метра пред опразнената врата.

Всяка атака на столичани завършваше с опасен изстрел към вратата на Филип Димитров. В 18-ата минута Павел Петков бе намерен отляво в наказателното поле и върна към границата на пеналтерията за свой съотборник, който стреля моментално, но този път над вратата.

В следващите минути вихреното темпо леко спадна, но домакините продължиха да държат контрола върху топката.

В 31-ата минута Павел Петков достави отлично подаване отляво в наказателното поле, но там двама футболисти на Локомотив не успяха да засекат топката във вратата на Димитров.

Минута след това обаче домакините успяха да открият резултата. Илиян Стефанов центрира отляво, където Александър Александров отправи чудесен ножичен удар, който обаче се отби от напречната греда. Топката обаче стигна до непокрития Светослав Диков , който от границата на вратарското поле засече с глава във вратата на Димитров – 1:0.

В 39-ата минута Александров центрира отдясно в наказателното поле, където Диков засече с глава на далечната греда, но в аут.

Минута след това гостите опитаха една от малкото си атаки през първата част, която все пак завърши с изстрел. Запро Динев бе изведен отдясно, навлезе в пеналтерията и стреля под ъгъл, но вратарят Ивайло Василев изби в корнер.

В добавеното време на първата част Илиян Стефанов стреля от движение и от дистанция, но в ръцете на Филип Димитров.

Второто полувреме започна така, както приключи и първото - с натиск на "железничарите". Диков комбинира с Павел Петков в наказателното поле, който стреля, но над вратата на Димитров.

В 52-ата минута обаче резултатът бе удвоен. Александър Александров центрира отляво в наказателното поле, където на втора греда Павел Петков засече по красив начин от въздуха с десния крак топката и я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Септември - 2:0.

Четири минути след това Владимир Семерджиев комбинира с Александров пред пеналтерията, а последният стреля, но Димитров улови.

В 68-ата минута Педро Ферари центрира отдясно в наказателното поле, където Наско Милев игра с глава, но прати топката над вратата. Минута след това самият Ферари миаше шанс да обстрелва вратата на Димитров, но неточно.

До края на двубоя Локомотив имаше още една, две добри ситуации да вкара и трето попадение, които обаче не бяха оползотворени.

FT ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ 2:0 | КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

1:0 Светослав Диков 32'

2:0 Павел Петков 52'

Стартови състави на двата отбора:

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 91. Ивайло Василев – 2. Педро Ферари, 23. Мартин Василев (к), 3. Марио Петков, 26. Красимир Милошев, 22. Владимир Семерджиев, 30. Тодор Траянов, 10. Илиян Стефанов, 7. Александър Александров, 18. Светослав Диков, 27. Павел Петков

Старши треньор: Иван Колев

СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ: 74. Филип Димитров – 77. Кристиян Михайлов, 3. Илия Мунин, 14. Здравко Карадачки, 5. Владимир Гогов, Запро Динев, 88. Ивайло Михайлов, 6. Йоан Петров, 8. Руслан Иванов, 11. Китан Василев, 10. Анатоли Лулейски (к)

Старши треньор: Тодор Киселичков

Главен съдия: Петър Григоров, град София

Стадион: „Локомотив“, град София