Отборът на Локомотив Пловдив победи Хебър с резултат 3:1 в последната проверка за „смърфовете“ преди началото на пролетния дял в efbet Лига. Попаденията за пловдивчани отбелязаха Бирсент Карагарен (25’), Лукас Салинас (49’) и Кристиан Илич (76ч). Почетното попадение за Хебър реализира Стойчо Папазов в 67-ата минута.

Преди началото на двубоя Димитър Илиев и Мартин Луков получиха своите призови награди от 60-ата анкета за „Футболист на годината“.

Първата интересна ситуация бе пред вратата на гостите. В 15-ата минута Бирсент Карагарен направи добър пробив отдясно, който завърши с центриране по земя към Кристиан Илич, но атакуващият футболист на Локомотив не успя да засече кълбото.

Логичното се случи в 25-ата минута, когато Димитър Илиев намери перфектно Бирсент Карагарен, който от близка дистанция прати топката в мрежата на тима от Пазарджик.

До края на първата част „черно-белите“ продължиха да контролират играта, но не успяха да стигнат до втори гол.

LAP.bg
25 снимки

Второто полувреме стартира отлично за пловдивчани. В 49-ата минута те стигнаха до второ попадение, след като Димитър Илиев подаде към Первис Умарбаев, който хитро пропусна към Лукас Салинас, а атакуващит халф с техничен удар направи резултата 2:0 за своя тим.

В 67-ата минута футболистите на Николай Митов стигнаха до попадение, което бе дело на Стойчо Папазов. Той се разписа с глава след центриране от корнер.

В 76-ата минута Кристиан Илич вкара много красив гол. Атакуващият футболист направи отличен самостоятелен пробив, който успя да завърши и с трети гол в мрежата на Хебър.

В 88-ата минута Каракашев опита удар от далечна дистанция, но резервата Илко Пиргов се намеси достатъчно добре, за да не допусне втори гол в своята мрежа. Toва бе и последната интересна ситуция в проверката.

FT | ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - ХЕБЪР 3:1

1:0 Бирсент Карагарен 25'

2:0 Лукас Салина 49'

2:1 Стойчо Папазов 67'

3:1 Кристиан Илич 76'

Стартови състави на двата отбора:

Локомотив Пловдив: 71. Мартин Луков, 12. Лукас Масоеро, 4 . Дейвид Малембана, 18. Диниш Алмейда, 7. Петър Витанов, 10. Первиз Умарбаев, 19. Лукас Салинас, 27. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 15. Кристиан Илич, 14. Димитър Илиев

Хебър: 94. Александър Любенов, 39. Живко Хаджиев, 14. Николай Дичев, 29. Тодор Гочев, 22. Ивайло Тодоров, 88. Ивайло Лазаров, 19. Георги Каракашев, 8. Евгени Игнатов, 98. Георги Търтов, 26. Мартин Вълчинов, 15. Живко Петков