Застрашеният от изпадане от Втора лига тим на Локомотив Горна Оряховица открадна скъпоценна точка при визитата си на Септември в Симитли. Двубоят завърши при резултат 1:1, а гостите успяха да изравнят в заключителните минути на срещата.

С оглед на загубата на прекия конкурент Нефтохимик от Янтра Габрово, точката на Локомотив в крайна сметка може да се окаже с много важна.

Разликата между Локомотив Горна Оряховица и Нефтохимик е една точка, а до края на борбата във Втора лига остават четири кръга.

Още във втората минута домакините пропуснаха „златен шанс”. Кирил Грозданов получи около точката на дузпата, но ударът му бе отразен от вратаря на гостите, който изби с крак.

Нападателят на домакините имаше нова възможност в 19-ата минута, но центрирането към него бе малко по-високо от необходимото и той не успя да отправи точен удар към вратата.

Първата опасност пред вратата на домакините дойде едва в 27-ата минута. Виктор Митев получи отляво и центрира много остро във вратарското поле, където Вакадинов успя да изчисти почти от голлинията в корнер.

Резултатът в мача бе открит в 39-ата минута, когато точен с глава бе Тодор Траянов. След атака отдясно, Крум Николов центрира много прецизно в наказателното поле, където Траянов бе оставен непокрит и с лекота успя да насочи топката в мрежата за 1:0.

В 56-ата минута Петко Цанков бе много близо до това да изненада стража на домакините. Цанков пробва да прехвърли елегантно вратаря с далечен удар, но Тейлър успя с ръка да избие топката в последния момент в ъглов удар.

Само четири минути по-късно обаче, вратарят на Симитли направи кошмарна грешка, която можеше да му струва скъпо. При една върната към него топка, Тейлър се подхлъзна и буквално подари коженото на Стефанов, който стреля към почти опразнената врата, но не успя да уцели рамката. Митев също не успя да засече топката и да я насочи в мрежата.

Четири минути преди края на редовното време гостите от Горна Оряховица стигнаха до скъпоценен гол. След центриране на Джунейт Яшар от фал, Иван Пенев успя с глава да се разпише за 1:1.

FT Септември – Локо ГО 1:1

1:0 Траянов 39', 1:1 Пенев

Стадион: „Арена Симитли”, гр. Симитли

Рефер: Иван Иванов, София

Септември Симитли: 24 Чарлз Тейлър, 4 Борислав Вакадинов, 88 Даниел Гогов, 20 Емил Петров, 3 Илия Мунин, 99 Кирил Грозданов, 7 Кирил Мутавджийски, 28 Крум Николов, 27 Слави Косов, 8 Тодор Траянов, 23 Христо Иванов

Резерви: 13 Любомир Георгиев, , 9 Ивайло Михайлов, 19 Иван Тасев, 18 Даниел Тейлър, 6 Йоан Петров, 77 Кристиян Михайлов, 91 Николай Стоилков

Локомотив Горна Оряховица: 1 Християн Христов, 83 Иван Пенев, 5 Тодор Таушанов, 22 Димо Атанасов, 14 Стефан Иванов 24 Петър Чалъков, , 10 Джунейт Яшар, 11 Виктор Митев, 31 Александър Стефанов, 18 Петко Цанков, 23 Владислав Мирчев

Резерви: 12 Зехнур Чаушев, , 69 Ахмед Мурад, 66 Звезделин Бончев, 19 Тодор Бакърджиев, 27 Янислав Цачев, 13  Ивайло Руменов Чакалов, 99 Иван Славов Славов