Лидерът във Втора лига - ЦСКА 1948 II победи с 2:0 Лудогорец II в мач от 19-ия кръг във Втора лига. Головете вкараха Марио Топузов (15) и Преслав Антонов (23). Минута преди края на двубоя вратарят на домакините Генадий Ганев спаси дузпа, изпълнена от Йоан Йорданов.

В стартовия състав на домакините, които са лидери в класирането, са четирима от играчите, които тренират с първия отбор - вратарят Генадий Ганев, Ангел Лясков, Реян Даскалов и Мартин Топузов. Лазар Марин и Борислав Вакадинов пък са сред резервите. Треньорът на гостите Тодор Живондов залага само на играчи от втория отбор.
Срещата започна с по-активна игра на ЦСКА 1948 и още в началните минути Преслав Антонов и Айвън Ангелов тестваха вратаря Дамян Христов, който се справи с ударите. Стражът на Лудогорец обаче бе безпомощен в 15-ата минута, когато Мартин Топузов с хубав диагонален шут от границата на наказателното поле откри резултата - 1:0.

Доминацията на "червените" продължи и логично се стигна до втори гол в 23-ата минута. След разбъркване в наказателното поле на разградчани топката стигна до Преслав Антонов, който с удар по земя остави шансове на Христов. Капитанът на ЦСКА 1948 Ангел Грънчов с глава пропусна да направи преднината класическа, след като засече с глава центриране отдясно, но топката премина над вратата.

Второто полувреме започна доста по-равностойно и в 53-ата минута Лудогорец нанасе първия си сериозен удар от началото на двубоя. Центриране от фланга намери Костадинов, чийто удар с глава бе спасен от Генадий Ганев. В 66-ата минута един от най-добрите на терена Марио  Топузов отправи силен шут от дистанция, но Дамян Христов направи поредното си добро спасяване. Нова великолепна изява на стража на Лудогорец в 72-ата минута остави резултата непроменен. Христов спечели дуела с Марио Топузов, който бе оставен сам във вратарското поле.

Гостите от Разград пропуснаха да отбележат почетно попадение в 89-ата минута. Реферът Мустафа Шефкет отсъди дузпа в тяхна полза, но вратарят Генадий Ганев спаси удара на резервата Йоан Йорданов от бялата точка.

ЦСКА 1948 II - Лудогорец II 2:0

1:0 Марио Топузов (15)
2:0 Преслав Антонов (23)

ЦСКА 1948 II: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 23. Кристофър Ачемпонг, 44. Ангел Грънчов (к), 48.  Преслав Петров, 28. Емил Ценов, 71. Айвън Ангелов, 22.  Реян Даскалов, 70. Александър Аспарухов, 45. Преслав  Антонов, 7. Марио Топузов
Резерви: 57. Станислав Нисторов, 24. Лазар Марин, 42.  Борислав Вакадинов, 51. Борис Иванов, 66. Кристиан  Тасков, 65. Ариф Ферадов, 77. Ивайло Иванов, 13. Георги Мариянов
Треньор Атанас Рибарски

Лудогорец II: 67 Дамян Христов, 80. Методий  Стефанов, 91. Александър Ганчев, 34. Бранимир Костадинов, 38. Владислав Найденов, 51. Димитър  Илиев, 75. Петър Георгиев, 74. Хюсеин Кельовлуев, 79.  Тихомир Димитров, 50. Цветослав Петров (к), 72. Росен  Иванов
Резерви: 69. Пламен Пепеляшев, 63. Димитър Иванов, 93. Йоан Йорданов, 59. Алекс Луканов, 76. Валентин  Цветанов