Созопол успя да изкове драматичен обрат срещу Дунав, за да надделее съперника с резултат 2:1 в сблъсък от 4-ия кръг на Втора професионална лига. Будинов откри за гостите в 61-а минута. Венцислав Гюзелев изравни в 84-а минута, а домакините пропуснаха повечето добри шансове в мача. В последните секунди, все пак, с победно попадение се отчете Петър Генчев за крайното 2:1.

Домакините започнаха силно и след само 40 секунди Петър Генчев намери топката от воле, но Мирослав Будинов блокира с тяло.

В 5-а минута дойде голям пропуск за Созопол. След като Цветелин Енчев парира мощен удар от свободен удар, Петър Генчев връхлетя върху топката, но на почти празна врата не улучи.

В 9-а минута Йордан Димитров се извиси след центриране отляво и регистрира първи удар за Дунав, макар и неточен. В 16-а минута Гюзелев видя как негов удар бива блокиран след суматоха пред вратата на Дунав.

В 38-а минута Тома Ушагелов се откъсна зад отбраната на русенци, но защитник го догони и блокира изстрела.

В началото на втората част Созопол продължи да настоява, но положенията не бяха много. В 57-а минута Генчев стреля доста слабо с глава.

В 60-а минута, сякаш от нищото, домакините създадоха огромен шанс. След добра игра с гръб към вратата на Гюзелев, Ерик Почански се озова на отлична стрелкова позиция от около 12 метра, но прехвърли вратата на гостите.

Няма и 60 секунди по-късно Дунав се възползва от пропуските на Созопол. След центриране на Кристиан Тасков, Мирослав Будинов намери топката от сложна позиция, но ударът му се оказа достатъчно добър, за да разстреля Росен Андонов 1:0.

В 71-а минута Ласков пробва отдалеч, но неточно. В 80-а минута Петър Генчев пак се отчете с точен удар, но отново без проблеми за Цветелин Енчев.

Все пак, в 84-а минута Созопол намери своето първо попадение за сезона. След чудесно центриране на резервата Панайот Пасков, Венци Гюзелев намери по отличен начин топката с глава и матира Енчев за 1:1.

До края на мача домакините наложиха сериозен натиск и това даде своя резултат. Централният бранител Петър Генчев успя да вкара във втората минута на добавеното време, възползвайки се от голямо разбъркване пред вратата на Дунав.

Созопол - Дунав 2:1

0:1 - Мирослав Будинов (61)

1:1 - Венцислав Гюзелев (84)

2:1 - Петър Генчев (90+2)

Ето и стартовите състави на двата тима:

Созопол: 12. Росен Андонов, 23. Диян Молдованов, 2. Мариян Димитров, 5. Петър Генчев, 15. Димитър Жеков, 32. Ерик Почански, 4. Петър Вуцов, 10. Антонио Ласков, 11. Галин Димов, 9. Тома Ушагелов, 7. Венцислав Гюзелев

Дунав: 1. Цветелин Енчев, 22. Стоян Предев, 11. Диян Димов, 70. Георги Вълчев, 88. Димитър Тодоров, 66. Никола Колев, 13. Кристиан Върбанов, 7. Кристиан Тасков, 10. Преслав Петков, 20. Йордан Димитров, 23. Мирослав Будинов