Изключително важна победа постигна Крумовград в гостуването на Етър от 14-ия кръг във Втора лига. Успехът с 1:0 свали великотърновци от върха, а лидер в класирането преди изиграването на останалите срещи вече е Крумовград. Трите точки за тима на Вили Вуцов донесе 37-годишният Ахмед Осман с гол в 47-ата минута. Срещата от трибуните на стадион "Ивайло" бе изгледана от селекционера на Босна и Херцеговина - Ивайло Петев.

Домакините от Велико Търново, които са лидери в класирането, влязоха по-активно в мача, но не успяха да застрашат вратата на опитния Макенджиев в началните 10 минути. Със страхотно спасяване пък блесна стражът на Етър - Станислав Нисторов в 18-ата минута, когато с върха на пръстите изби влизащата под гредата топка след майсторски шут на Ахмед Осман от дистанция. Три минути след това отлично центриране на Радослав Терзиев намери свободния Николай Янков в наказателното поле, но слабият му удар бе право в ръцете на вратаря на Крумовград. Отново Янков опита диагонален шут в 24-ата минута, след който топката мина покрай левия стълб на Макенджиев.

Гостите бяха много близо до откриване на резултата в 30-ата минута, когато Цветелин Радев изпревари плонжиралия вратар, но топката срещна лявата греда на Нисторов, а след това бе избита в корнер. Това като че ли събуди търновци, които пренесоха за дълго играта в половината на съперника. Тимът на Вили Вуцов обаче отговори с агресия и това доведе до жълти картони за Узунов и Осман. В добавеното време Крум Стоянов качи топката на главата на Георги Александров, но той стреля твърде неточно.

Второто полувреме започна вихрено и в 47-ата минута Крумовград поведе. Джунейт Яшар спечели единоборство в средата на терена, напредна и с отлично подаване изведе Ахмед Осман очи в очи със стража на домакините. Нападателят показа майсторство и копна топката над плонжиралия вратар за 0:1.

Георги Александров пропусна да върне попадението в 52-ата минута, след като топката дойде при него след него разбъркване, но ударът му от точката на дузпата премина над вратата на гостите. Куриозна ситуация се получи в 78-ата минута, когато лекарят на гостите получи червен картон. Без разрешението на съдиите той нахлу на терена да оказва медицинска помощ на Мариян Тонев, който очевидно не се нуждаеше от нея.

Много добра възможност за Етър пропиля Крум Стоянов 4 минути преди края. Атанас Ташолов изби в краката му центриране на резервата Алехандро Фернандес, но ударът му бе разочароващ и премина далеч от вратата на Макенджиев. В края на двубоя жълт картон получи и наставникът на гостите Велислав Вуцов за оспорване на съдийско решение.

ЕТЪР - КРУМОВГРАД 0:1

Етър: 13. Станислав Нисторов, 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов, 11. Даниел Младенов - К, 17. Евгений  Илиев, 9. Живко Петков, 25. Крум Стоянов, 26. Мариян  Иванов, 28. Николай Янков, 34. Олег Димитров, 18.  Радослав Терзиев
Резерви: 1. Христо Иванов, 30. Алехандро Фернандес, 27.  Калоян Митев, 8. Моран Мартин, 19. Хавиер Бетегон, 23. Христо Митев, 3. Юлиян Райков
Треньор Емануел Луканов

Крумовград: 1 . Благой Макенджиев - К, 2. Дилян  Георгиев, 33. Атанас Ташолов, 71. Цветелин Радев, 14.  Александру Осипов, 6. Костадин Ничев, 23. Владислав  Узунов, 77. Калоян Стефанов, 10. Ахмед Осман, 20. Джунейт Яшар, 18. Георги Трифонов
Резерви: 12. Милко Баданов, 4. Благовест Данчев, 99.  Жак Пехливанов, 3. Калоян Пехливанов, 8. Красимир  Илиев, 98. Венцислав Богданов, 87. Мариян Тонев