След 2 години и половина Добруджа счупи футболния карък за гостите на "Бончук". Тимът от Добрич спечели с 2:0 визитата на  местния Марек в мач от 13-ия кръг на Втора лига. За последно дупничани загубиха у дома на 16-и април 2022 г. 2:4 от Спортист Своге.

След нулево първо полувреме Добруджа поведе чрез Румен Руменов, който бе точен от дузпа в 61-ата минута. Преди и след нея двата отбора влязоха в разправии, които се пренесоха и на резервните скамейки. Второто попадение в 79-ата минута вкара младото крило Антон Иванов, който дойде през лятото в отбора. В 82-ата минута голмайсторът на Марек - Илия Димитров си изпусна нервите и удари съперник, заради което получи директен червен картон.

С победата тимът от Добрич събра 23 точки и се изкачи на 4-ото място, изравнявайки се с третия Беласица. Петричани спечелиха директния двубой с 2:0.