Спортист Своге инкасира втора загуба на свой терен от началото на шампионата, след като допусна поражение с 1:2 от Кариана Ерден.

През първото полувреме гостите поведоха в 8-ата минута чрез Евгени Игнатов. Последваха няколко добри положения за Спортист. Първо Кирил Янакиев стреля от разстояние, но не уцели вратата. В следващата атака Айкут Рамадан имаше добра възможност да подаде точно към Томи Костадинов, но пасът му бе пресечен.

Още в 35-ата минута се наложи принудителна смяна и Григор Долапчиев отстъпи мястото си на Айкут Рамадан.

Второто полувреме започна перфектно за Спортист. В 48-ата минута Томи Костадинов вкара красив гол, с който изравни резултата. Последва натиск на домакините и няколко чудесни голови положения. Първо Николай Дюлгеров не успя да насочи топката във вратата от близко разстояние, а малко по-късно Рангел Игнатов бе съборен в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа.

В 61-ата минута гостите стигнаха до победен гол на Жустино Мендеш, който вкара от няколко метра на празна врата.

В 69-ата минута Спортист остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Томи Костадинов. Минута по-късно Стефано Кунчев направи страхотно спасяване и остави отбора си в мача.

Малко преди края на срещата Евгени Игнатов от състава на Кариана също получи втори жълт и респективно червен картон. В последните 15 минути Спортист осъществи натиск, но така и не успя да изравни резултата.

СПОРТИСТ – КАРИАНА 1:2

0:1 Игнатов 8'

1:1 Костадинов 48'

1:2 Мендеш 61'

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Джулио Чарлов, Борислав Стойчев, Милен Кикарин, Иво Харизанов, Кирил Янакиев (46 – Рангел Игнатов), Николай Дюлгеров, Калоян Стефанов (89 – Мариан Хаджиев), Георги Янев (72 – Христо Иванов), Томи Костадинов, Григор Долапчиев (35 – Айкут Рамадан)

КАРИАНА: Павел Станев, Ангел Цолов, Мартин Николов, Стоян Предев, Николай Дичев, Деян Иванов, Емануил Личев (53 – Матеус Касарото), Борис Дамянов (46 – Владимир Минчев), Георги Търтов (89 – Владимир Мичев), Евгени Игнатов, Вдалислав Цеков (77 – Пиер Пиеров)

ЖК: Томи Костадинов, Айкут Рамадан (С), Георги Търтов, Евгени Игнатов, Матеус Касарото (К)

ЧК: Томи Костадинов (69, С); Евгени Игнатов (85, К)