Пирин Благоевград победи своя съименник от Разлог с 3:0 в шестата си контрола от началото на подготвителния период. По време на срещата, която се игра на стадион "Христо Ботев", бе изпробвано новото светлинно табло.

Резултатът бе открит още в 5-та минута. Антон Карачанаков бе намерен от капитана Владислав Златинов отляво, нахлу в наказателното поле и прати топката в обратния ъгъл с техничен диагонален шут с десния крак. Осем минути по-късно удар от дистанция на Владислав Златинов срещна напречната греда. В 15-ата минута Антон Карачанаков удвои резултата със силен шут, след като бе намерен близо до вратарското поле от младия Иван Тасев.

Две минути по-късно Златинов стреля от централна позиция, но ударът му попадна в ръцете на вратаря Димитров. В 19-ата минута Влади Златинов имаше страхотен шанс да се разпише след пас на Карачанаков, но ударът му отблизо мина покрай страничната греда.

В 22-ата минута Антон Карачанаков разтресе напречната греда със силен изстрел след индивидуален пробив. Минута по-късно Конър Хендерсън стреля във вратаря от свободен удар. В 28-ата минута Конър Хендерсън бе намерен с хубав пас от Александър Дюлгеров и прати топката в мрежата с отмерен удар в десния долен ъгъл за 3:0.

В 37-ата минута Стилян Николов се намеси отлично, за да избие в ъглов удар шута на Георги Фикийн. В последната минута на редовното време Преслав Йорданов стреля опасно с глава, но ударът му мина покрай целта.

На полувремето в игра се появиха осем футболисти от резервната скамейка, като от титулярите останаха само врататят Кисьо, защитникът Исуф и халфът Асен Либяховски. В 60-ата минута Спас Георгиев центрира отдясно и Джон Аийна стреля с глава над вратата.

В 70-ата минута Мирослав Пушкаров опита удар от далечна дистанция. Две минути по-късно вратарят на гостите опита да боксира топката и тя попадна в Джон Аийна, който стреля силно, но над вратата.

В 79-ата минута Джордж Оукли пробва изстрел с глава, но топката рикошира в тяло на защитник и излезе в корнър. В 84-ата минута Спас Георгиев центрира към далечната греда, където Джодж Оукли стреля в тялото на вратаря отблизо.

ПИРИН БЛАГОЕВГРАД - ПИРИН РАЗЛОГ 3:0

Голмайстори: 1:0 Карачанаков (4), 2:0 Карачанаков (15), 3:0 Хендерсън (28)

Пирин Благоевград: Исмет Кисьо, Александър Дюлгеров, Стилян Николов, Димитър Митев, Архан Исуф, Конър Хендерсън, Асен Либяховски, Антон Карачанаков, Иван Тасев, Преслав Йорданов, Владислав Златинов-капитан (Александър Бастунов, Петър Кепов, Мирослав Пушкаров, Красимир Станоев, Джон Аийна, Спас Георгиев, Спас Георгиев, Джордж Оукли, Димитър Алексиев, Мариян Вангелов)

Пирин Разлог: Иван Димитров, Марио Димитров, Ивайло Иванов, Борислав Сандев, Христо Димитров, Радослав Лефтеров, Христо Зотев, Николай Хаджиниколов, Цветан Варсанов, Петър Попадийн, Георги Фикийн