Етър допусна изненадваща загуба с 0:3 от Янтра в първата си контрола от подготовката. Мачът се игра на неутрален терен в Мъглиж. Тимът от Габрово започна по-активно и още в 8-ата минута пред Емил Колев се откри отличен шанс, но ударът му мина над вратата. Той обаче не сгреши в 19-ата минута, засичайки центриране на Тони Иванов.  Етър можеше да изравни в 36-ата минута, когато Калоян Ненчев бе изведен от дълбочина в голова позиция, но не отправи добър удар и топката излезе в аут.

На почимката бяха направени много смени, но Янтра отново бе по-добрият отбор. Втората част започна с уникален пропуск на Тодор Чаворски, който след грешка на бранител се откъсна сам, но стреля покрай вратата на Етър. В 50-ата минута обаче Тони Иванов напредна отдясно и центрира към Добромир Бонев, който с глава удвои резултата. Отново Бонев в 64-ата минута с далечен удар в ъгъла на Иван Дерменджиев покачи на 3:0. До края “виолетовите” опитаха атаки, които обаче бяха хаотични и така и не застрашиха вратата на съперника.