Янтра и Етър завършиха 3:3 в зрелищен мач по повод на откриването на обновения стадион „Христо Ботев“ в Габрово. Лентата след ремонта преряза кметът на града Таня Христова, а контролата бе предшествана от щафети и изпълнения на танцов ансамбъл.

Първата част на мача не предложи много положения пред двете врати, като шоуто определено се развихри след почивката. В 31-ата минута Мариян Иванов събори откъсналия се Георги Недков и получи червен картон, а на негово място влезе Николай Дичев.

Етър поведе в 54-ата минута - Фемия центрира от корнер, Янков продължи с глава топката към Дани Младенов и опитният голмайстор я засече в мрежата за 0:1. Само след пет минути отново Николай Янков изведе чудесно Дани Младенов, който удвои. Янтра обаче веднага върна гол. След разбъркване бившият етърец Костадин Гаджалов промуши топката покрай Господинов.

Футболистите на Сашо Ангелов изравниха в 72-ата минута, когато Господинов изби удар отляво, но право във Влади Иванов, който довкара за 2:2.

В 77-ата минута обаче Константин Иванов отблизо вкара за 3:2. След центриране от корнер Фемия с глава изравни в 86-ата минута.