Отборът на Янтра Габрово направи гръмка победа в 31-ия кръг от Втора лига. Габровци надделяха с категоричното 3:1 над Локомотив София като гост в столицата на България. Иван Петков даде превес на гостите в 21-ата минута, а осем по-късно Христо Митев удвои актива за габровци със сходен на първия гол. В 83-ата минута пък Тони Иванов покачи за 3:0, а гостите шокираха футболната общественост с този резултат. В добавеното време на срещата все пак Локо София върна един гол чрез Светослав Диков.

По този начин вече официално шампион на Втора лиаг е Пирин Благоевград, който е недостижим със своите 62 точки на върха. Локомотив София остава втори с 53 точки, а Янтра вече е с 28 и е 13-и. Все пак за габровци оцеляването във второто ниво на футбола у нас не е сигурно, тъй като все още има възможност да изпаднат в Трета лига.

71 снимки

След само седем минути игра стражът на габровци Иван Гошев направи феноменално спасяване, след като отрази опасен удар на Красимир Милошев от Локо София. Четвърт час след началото на мача Николай Цветков вдигна топката за Светослав Диков, който стреля с глава от малък ъгъл, но вратарят Гошев направи второ добро спасяване.

В 20-ата минута защитникът на "железничарите" Деян Иванов бе оставен абсолютно непокрит при центриране отдясно. Юношата на Левски не успя да нанесе точен удар с глава и прати топката аут. Янтра Габрово шокира Локо София и му откри резултата в 21-ата минута. Тогава Димитър Видев достави центриране от ъглов удар за Иван Петков, който бе изпуснат от капитана на Локо Марио Петков и с глава опитният нападател откри резултата за габровци - 1:0 за Янтра.

Отборът на Янтра реализира втори гол в 28-ата минута по сходен на първия начин. Този път от корнера Видев намери Христо Митев, който отправи мощен удар с глава. Стражът на Локо София Цветомир Витков докосна топката, но тя влетя във вратата му с помощта на гредата - 2:0 за Янтра.

Пет минути преди края на първото полувреме Александър Александров шутира от воле след подаване отдясно, но Гошев се намеси много добре. В 43-ата минута Педро Ферари от "железничарите" шутира силно от дистанция, ала над напречната греда на габровци.

Девет минути след подновяването на играта през втората част Локомотив стигна до гол, който обаче бе отменен заради засада. Красимир Милошев прати топката във вратата, останал на втора греда. Милошев беше в положение на засада при докосването на топката от страна на Семерджиев и въпреки протестите от страна на "железничарите" попадението беше отменено.

След 70 минути игра Милошев се свлече в наказателното поле на Янтра, но реферът Гутева не посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Центарлният бранител на Янтра Костадин Гаджалов мжоеше да реализира изключителен гол в 79-ата минута от мача. Без подготовка защитникът изигра от воле топката и принуди Цветомир Витков да прави грандиозно спасяване в квартал "Надежда".

Седем преди края Янтра вкара трети гол в срещата. Негов автор стана Тони Иванов, след като бившият футболист на ЦСКА 1948 завърши чрез своята скорост атаката на габровци, след като получи пдоаване от Видев - 3:0 за гостите.

В последната минута от редовното време Тони Иванов от Янтра проби умело отдясно и подаде успореден пас за Атанас Стоименов, но резервата за габровци стреля встрани, вместо да намери вратата на Локо София. В първата минута от добавеното време Светослав Диков реализира своя гол №19 през кампанията, след като завърши дълго центриране отдясно - 1:3.

FT / ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 1:3 ЯНТРА ГАБРОВО ► КЛАСИРАНЕТО ВЪВ ВТОРА ЛИГА

0:1 Иван Петков (21)

0:2 Христо Митев (28)

0:3 Тони Иванов (83)

1:3 Светослав Диков (90+1)

Рефер: Християна Гутева /София/

Стадион: „Локомотив” /София/

Стартови състави:

Локо Сф: 1 Цветомир Витков - 2 Педро Ферари 3 Марио Петков /к/ 27 Деян Иванов 4 Мики Орачев 26 Красимир  Милошев 89 Матеус Дуарте 8 Николай Цветков 7 Александър Александров 18 Светослав Диков 11 Георги Бабалиев

Треньор: Иван Колев

Янтра: 23 Иван Гошев - 4 Пламен Тенев 25 Христо Митев 5 Костадин Гаджалов 16 Константин Иванов 24 Владимир Мичев 71 Тони Иванов 18 Димитър Видев 7 Християн Кожухаров /к/ 9 Иван Петков 6 Петър Казаков