Хебър Пазарджик победи Септември Симитли с 2:1 в мач от последния кръг от Втора лига и се завърна в efbet Лига. Гостите откриха резултата в 20-ата минута с красив гол на Тодор Чаворски, а малко преди края на първото полувреме Китан Василев удвои преднината на "тигрите". През второто полувреме Наджиб Чибоут намали изоставането на домакините. По този начин Хебър се завръща в елита, като за последно игра на най-високо ниво през сезон 2000/01. От своя страна Септември Симитли ще играе през следващия сезон в Югозападната Трета лига.

Гостите стартираха по-агресивно и в първите минути центрирания на Мартин Михайлов не бяха засечени от неговите съотборници в атака. Първите минути липсваха опасностите, като двата отбора водеха битка в средата на терена и често играта бе накъсвана от нарушения.

В 18-ата минута Емануил Манев проби отдясно и опита да нанесе изстрел, но той бе блокиран. Две по-късно Хебър откри резултата. Георги Търтов нахлу по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Тодор Чаворски овладя елегантно и реализира красиво в десния ъгъл.

Домакините опитаха да реагират мигновено, но изстрел от дистанция на Димитър Благов премина над вратата. В 31-ата минута "тигрите" бяха близо до втори гол. След добра многоходова атака топката стигна до Емануил Манев. Атакуващият халф стреля технично под гредата, принуждавайки Филип Димитров решително да избива в ъглов удар. Малко след това Ивайло Михайлов стреля опасно с глава над вратата.

В 38-ата минута Хебър удвои преднината си. Емануил Манев получи в наказателното поле и с успореден пас на голлинията намери непокрития Китан Василев отблизо отбеляза.

Септември Симитли стартира по-агресивно второто полувреме и в 52-ата минута Христо Младенов получи в наказателното поле. Халфът задържа и стреля в долния десен ъгъл, но Петър Дебърлиев улови.

В 68-ата минута Септември успя да върне един гол. Георги Божилов получи извеждащо подаване и пусна успореден пас към резервата Чибоут. Французинът без проблем засече кълбото и вкара за 1:2. На повторението обаче остана съмнения за засада при подаването към Божилов.

В следващите минути домакините притиснаха съперника си, но не успяваха до достигнат до чисти голови положения пред Петър Дебърлиев. До края на двубоя двата тима не стигнаха до друго попадение и резултатът остана непроменен.

СЕПТЕМВРИ СИМ - ХЕБЪР 1:2

0:1 Тодор Чаворски 20'

0:2 Китан Василев 38'

1:2 Наджиб Чибоут 68'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

СЕПТЕМВРИ СИМ: Филип Димитров, Петър Кепов, Димитър Митев, Кристиян Михайлов, Ивайло Иванов, Емил Петров, Филип Ангелов, Тодор Траянов, Георги Божилов

Треньор: Спас Стоименов

ХЕБЪР: Петър Дебърлиев, Мартин Михайлов, Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Георги Търтов, Олег Димитров, Евгени Игнатов, Китан Василев, Емануил Манев, Тодор Чаворски, Ивайло Михайлов

Треньор: Николай Митов