Отборите на ФК Созопол и Лудогорец II сътвориха голово зрелище в мача помежду си от поредния кръг във Втора лига. След обрат тимът от морския курорт взе успеха на „Арена Созопол” с 3:2. Въпреки че беше без голмайстора на шампионата  - Димитър Митков, то дубълът на „орлите” все пак създаде много положение и вкара два гола.

Резултатът в Созопол бе открит от разградчани, които реализираха дузпа чрез Цветомир Петров в седмата минута. В 14-ата пък Цветомир Тодоров изравни за Созопол, а останалите три гола паднаха през втората част.

Илкер Будинов даде отново аванс на Лудогорец II в 58-ата минута, а капитанът на Созопол Диян Молдованов изравни в 62-ата, за да може Иван Колев в 70-ата минута да донесе успеха на домакините. В петата минута от добавеното време от съдията Кузев домакините останаха с човек по-малко, след като реализиралият третия гол за домакините - Иван Колев, бе изгонен, но гостите не успяха да се възползват от това.

С успеха си хората на Маргарит Димов се отдалечиха от опасната зона и вече тимът е 12-и с 10 точки. Лудогорец остана пети с 19 пункта.

СОЗОПОЛ - ЛУДОГОРЕЦ II 3:2

0:1 Цветомир Петров (7-дузпа)

1:1 Цветомир Тодоров (14)

1:2 Илкер Будинов (58)

2:2 Диян Молдованов (62-дузпа)

3:2 Иван Колев (70)

Червен картон: Иван Колев (Созопол, 95)

Рефер: Петър Кузев (Габрово)

Стадион: „Арена Созопол”

Созопол: Росен Андонов – Диян Молдованов, Мариян Димитров, Георги Радев, Кристиян Парашкевов, Стефан Стойнов, Яни Николов, Димитър Жеков, Венцислав Гюзелев, Цветомир Тодоров, Трайо Грозев

Лудогорец II: Дамян Дамянов – Шоко, Илкер Будинов, Иван Йорданов, Петър Генчев, Тихомир Димитров, Ерол Дост, Бранимир Костадинов, Цветослав Петров, Георги Чукалов, Владислав Найденов