Етър стартира кампанията си във Втора лига, побеждавайки новака Левски Лом с 3:0 във Велико Търново.

Въпреки повечето шансове за гол пред „виолетовите“ през първата част, гостите можеха да се оттеглят на почивката с гол преднина, но попадение на Кристиян Георгиев бе отменено заради засада. Второто полувреме „болярите“ натиснаха и в крайна сметка се поздравиха с крайния успех, благодарение на точни изстрели на Ловре Кнежевич и Даниел Младенов.

Така изпадналият през последния сезон от елита Етър ще има доста поводи за оптимизъм, че по най-бързия начин ще се върне сред най-добрите 14 от следващата година.

Пред възпитаниците на Емил Велев пък ще има достатъчно време да докажат, че мястото им сред професионалистите не е случайно.

Lap.bg.
13 снимки

Двубоят започна неприятно за домакините, които изгубиха Христо Христов заради разтежение. Той бе заменен в шестата минута от Христо Марков.

Радослав Апостолов изпълни пряк свободен удар в деветата минута от далечна дистанция, но той профуча на сантиметри от лявата греда.

В 27-ата минута Лъчезар Георгиев центрира от фаул край тъча, а Николай Христов се извиси, но изстрелът му бе слаб и неточен.

Две минути по-късно дойде най-чистото положение до момента. Лъчо Георгиев завъртя топката от левия фланг и намери свободния Гущеров в наказателното поле, който овладя чудесно, но миг преди да отправи удар, Мариян Иванов се плъзна на шпагат и изби.

В 34-ата минута Георги Иванов спечели нарушение вдясно по нападението. След статичното положение Георгиев изсипа в пеналтерията, а Кристиян Георгиев засече кълбото и откри, но попадението бе отменено заради засада.

Даниел Младенов засече с воле центриране от левия фланг в 48-ата минута, но на сантиметри над напречната греда.

В 60-ата минута Апостолов видя свободния Кнежевич на границата на пеналта, който отправи изключително опасен шут с десния крак, но Вълков реагира чудесно и спаси.

Мариян Огнянов действа непозволено на дъгата пред наказателното и Мартин Великов отсъди нарушение. След неговото изпълнение Фемия принуди Вълков да парира, но при добавката от непосредствена близост Кнежевич опъна мрежата за 1:0.

В 76-ата минута Натаниел пусна късо подаване към Фемия вдясно в пеналта, а той продължи с едно докосване към Дани Младенов, чийто изстрел тресна дясната греда. Секунда по-късно обаче топката се върна у него и 11-ата на "болярите" удвои необезпокоявано. 3 минути по-късно именно Младенов можеше да сложи окончателна точка на интригата, но от 4-5 метра прати коженото кълбо над напречния стълб.

В 82-ата минута пред Мариян Огнянов се откри възможност да намали, но техничното му изпълнение с десния крак мина встрани от очертанията.

В самото продължение Атанас Кръстев центрира от левия фланг, а Младенов отново намери пролука в съперниковата отбрана и простреля Вълков за 3:0.

Етър (4-2-3-1): 13. Анатоли Господинов, 21. Атанас Кръстев, 11. Даниел Младенов, 84. Здравко Запрянов (к), 6. Кристиян Кънчев (Натаниел 45'), 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 14. Радослав Апостолов, 3. Хосе Чембърс, 23. Христо Христов (Марков 6', Фемия 45'), 20. Яни Пехливанов (Янков 80')

Резеви: 1. Христо Иванов, 17 Ивей Натаниел, 16. Мартин Петков, 29. Николай Дичев, 28. Николай Янков, 10. Николас Фемия, 8. Христо Марков

Старши треньор: Веселин Великов

Левски Лом (3-4-3): 1. Диян Вълков, 18. Ваньо Иванов (Мари 67'), 13. Раиф Мурадов, 5. Кристиян Григоров, 11. Васил Сапунджиев, 15. Лъчезар Георгиев, 4. Николай Христов (к) (Неделчев 83'), 7. Георги Иванов (Огнянов 67') , 9. Андон Гущеров, 8. Даниел Кутев, 17. Бапианга Танга (Георгиев 56')

Резерви: 12. Васил Асенов, 6. Гален Ненов, 22. Цвети Неделчев, 14. Дамиен Мари, 20. Йорам Зандвлие, 10. Йордан Георгиев, 21. Мариян Огнянов

Старши треньор: Емил Велев

Стадион: "Ивайло"

Главен арбитър: Мартин Великов, Варна