Етър победи с 2:0 Монтана в последен мач от 18-ия кръг във Втора лига и се изкачи на второто място в класирането. Автогол на Владимир Айтов в 12-ата минута даде аванс на домакините, Мартин Тошев удвои в 51-ата минута. В добавеното време на първата част Монтана остана с 10 души, след като  Иван-Йоанис Атанатос бе изгонен за втори жълт картон.

Срещата започна в добро темпо, като по-активни в началните минути бяха гостите. Още в 5-ата минута Идрис Фудил опита да изненада вратаря на Етър с коварен изстрел извън наказателното поле, но дошлият под наем от Ботев Пловдив - Християн Славков се справи.

Бързо изпълнен тъч завари неподготвена отбраната на Монтана в 12-ата минута. Мартин Тошев получи топката в пеналтерията, напредна и от аутлинията пусна прострелно подаване. Той се оказа на пътя на Владимир Айтов, който отклони топката в собствената си врата - 1:0.

Страхотна изява на Димитър Илиев в 19-ата минута не позволи на Етър да поведе с 2:0. Ветеранът Даниел Младенов показа завиден контрол на топката в наказателното поле и с техничен шут прати топката до лявата греда на стража на Монтана, който обаче с ефектен плонж изби топката в корнер. Добър шанс пред гостите се откри в 33-ата минута след грешка във "виолетовата" отбрана, но Мехди Уамри шутира слабо и в ръцете на вратаря Славков. 60 секунди по-късно Крум Стоянов проби отляво и пусн към нахлуващия Тошев, който от движение не успя да намери целта.

В продължението на първото полувреме гостите останаха в намален състав, след като Иван-Йоанис Атанатос получи втори жълт картон за нарушение срещу Мартин Тошев в средата на терена и бе изгонен.

В 51-ата минута хубава атака на Дани Младенов отдясно завърши с центриране към Мартин Тошев, който с глава продължи към Крум Стоянов на левия фланг. Той овладя и с перфектен пас върна към Тошев, който от въздуха с левия крак не остави никакви шансове на Димитър Илиев - 2:0.

След второто попадение отборът на Монтана погледна по-смело към вратата на домакините и Фудил на два пъти опита изстрели. Първият бе париран от стража на Етър, а вторият блокирн от бранител във "виолетово". В 64-ата минута бърза атака на "болярите" завърши с шут на Алехандро Фернандес, който бе спасен от Димитър Илиев. Постепенно гостите загубиха вяра, че могат да си тръгнат с нещо от Велико Търново и на терена настана спокойствие. Минута преди края Йордан Йорданов с глава от трудна позиция не успя да нанесе точен удар.

ЕТЪР - МОНТАНА 2:0

1:0 Владимир Айтов (12-автогол)
2:0 Мартин Тошев (51)

ЕТЪР: 1. Християн Славков, 2. Валери Христов, 30. Алехандро Фернандес, 15. Георги Ангелов, 4. Георги Александров, 11. Даниел Младенов - К, 45. Емануил Личев, 25. Крум Стоянов, 9. Мартин Тошев, 23. Христо Митев, 29. Янко Ангелов
Резерви: 13. Иван Дерменджиев, 17. Евгений Илиев, 84.  Здравко Илиев, 8. Моран Мартин, 34. Олег Димитров, 19. Хавиер Де Леон, 20. Яни Пехливанов
Треньор Емануел Луканов

МОНТАНА: 30. Димитър Илиев, 7. Андреас Васев, 20.  Стилян Николов, 16. Иван-Йоанис Атанатос, 14. Димитър  Буров, 23. Антон Тунгаров, 13. Йордан Йорданов - К, 10.  Владимир Айтов, 9. Мехди Уамри, 17. Идрисс Фудил, 6.  Ивелин Георгиев
Резерви: 12. Петър Петров, 3. Иван Михов, 71. Антон  Карачанаков, 15. Димитър Пройчев, 4. Мартин Сандов, 22. Стефан Каменов, 5. Марко Стойчески