Етър спечели гостуването си на последния Созопол с 2:0 и запази второто си място във временното класиране на Втора лига. „Болярите“ поведоха буквално още при първата си атака. Мартин Тошев пое топката и центрира пред вратата, където Гийом Тири от домакините си вкара автогол – 0:1. После обаче до почивката почти липсваха положения, като преобладаваше здрава борба и единоборства, но играта се водеше предимно в централната част на терена.

Валери Христов в 35-та минута направи хубаво центриране, но не се намери кой да засече топката. Созополци можеха да изравнят в самия край на полувремето по идентичен начин – след едно центриране Георги Ангелов засече топката към вратата си, но Християн Славков се намеси отлично и изби.

И през втората част нямаше много опасности пред двете врати, като защитите се справяха успешно. Контрите на Етър обаче ставаха все по-опасни и в 74-та минута Крум Стоянов излезе сам срещу вратаря в чиста позиция, но вместо да отбележи, опита неуспешен пас към Дани Младенов. „Виолетовите“ решиха окончателно мача в 79-та минута – Мартин Моран изведе Кольо Станев по фланга, той напредна и пусна перфектен пас към Мартин Тошев, който стреля в близкия ъгъл – 0:2.