Етър се наложи с 3:1 над втородивизионния Янтра Габрово в последна контролна преди гостуването на Лудогорец. Два гола за виолетовите вкара Даниел Младенов, а третото попадение беше също на сметката на ново попълнение Ловре Кнежевич.

Rostislav Grancharov / LAP.bg
16 снимки

Именно хърватинът откри резултата в 29-ата минута, но секунди по-късно Християн Кожухаров изравни. През второто полувреме Даниел Младенов направи 2:1 в 66-ата минута, след като излъга вратаря и вкара. Пет минути преди края на срещата пак той вкара за 3:1, този път разписвайки се на задна греда с глава. В добавеното време резултатът можеше да се увеличи, но бранител на Янтра изчисти от голлинията добавка на Алдаир Ферейра от 10 метра. Преди него пък Преслав Боруков можеше да вкара с глава, но стражът на гостите спаси.