Етър постигна убедителна победа с 4:1 над Дунав Русе в среща от 10-ия кръг на Втора лига. Победата беше първа за новия треньор на "болярите" Живко Желев.. Русенци са във втория си мач с Георги Чиликов на треньорския пост, но още в 16-ата минута изоставаха с 0:3.

Радослав Найденов откри резултата в 6-ата минута, а след това в 16-ата направи 3:0. Между тези два гола се разписа и завърналият се в състава Ибрахим Кейта в 12-ата минута. 10 минути след началото на втората част Айкут Рамадан увеличи проблемите за Дунав с четвърти гол във вратата им.

Домакините, които имат 10 контузени и болни състезатели, върнаха един гол в 61-ата минута, но това беше единственото, което бяха способни да направят.

Етър събра 14 точки и заема седмо място във временното класиране. "Драконите" са с две точки по-малко.