Етър се наложи с 2:1 над плевенския Спартак в контрола, играна на стадион "Ивайло". Това беше първата победа в проверките на "виолетовите".

Двата отбора показаха сравнително добро темпо в горещото време. Домакините откриха резултата още в седмата минута. След пас от дълбочина Иван Коконов технично чукна топката към Айкут Рамадан, който излезе на скорост сам срещу вратаря и не сгреши за 1:0.

Спартак изнесе играта напред и не след дълго изравни. Първо в 20-ата минута Руси Чернаков принуди директно от фаул Станислав Нисторов да вади кълбото в корнер. Малко след това последва центриране, Виктор Иванов стреля и след рикошет топката влезе в мрежата за 1:1.

Етърци възстановиха преднината си в 57-ата минута, когато Николай Янков отляво центрира от фаул и в последвалото разбъркване защитникът Принс отблизо засече топката във вратата за 2:1.

Треньорът на Етър Светослав Петров започна последователно със смените, като в игра влязоха всички налични полеви играчи.

В 83-ата минута Асен Георгиев от Етър с глава прати топката до сглобката на вратата. В самия край младият Йоан Маринов изскочи съвсем сам срещу вратаря, но той го пресрещна успешно и опази мрежата си от попадение.

Последната контрола на етърци е на 17 юли (сряда) на стадион "Ивайло" срещу Севлиево, като преди мача ще бъде и официалното представяне на отбора за новия сезон.

Етър: Станислав Нисторов, Кольо Станев, Асен Георгиев, Принс, Мартин Николов, Николай Янков, Атанас Атанасов, Айкут Рамадан, Дидис Пита, Тонислав Донков, Иван Коконов (Петър Иванов, Филип Ангелов, Осман Шериф, Георги Александров, Георги Иванов, Радослав Найденов, Костадин Белалиев, Йоан Маринов, Антони Ангелов).