Отборът на Добруджа постигна изключително ценен успех с 3:2 срещу дубъла на Лудогорец. Победата направи така, че добричлии вече са с 36 точки, на шест пред 17-ия Септември Симитли, който е първият отбор в опасната зона. Лудогорец II пък остана осми с 49 точки.

Андриан Димитров откри резултата на стадион „Дружба“ след четвърт час игра, а Денислав Станчев удвои актива на домакините в 17-ата минута.

Новото попълнение на „орлите“ Игор Тиаго пък вкара поредния си гол във второто ниво на футбола у нас в 21-ата минута. Отново Димитров се разписа за домакините седем минути преди края на първата част за радост на феновете, заели местата си по трибуните в Добрич. Бразилският нападател на "орлите" Тиаго вкара втория гол в срещата за дубъла на Лудогорец в 74-ата и на практика оформи крайния резултат в североизточна България.

Стартови състави:

Добруджа: 1 Димитър Илиев - 14 Иван Иванов 67 Ахмед Адемов 4 Якуб Идризов 5 Ивайло Минчев 77 Денислав Станчев 7 Божидар Чуканов 31 Андриян Димитров 9 Ивайло Лазаров 10 Лъчезар Йорданов 11 Стефан Митев

Треньор: Атанас Атанасов

Лудогорец II: 67 Дамян Христов - 91 Александър Ганчев 34 Бранимир Костадинов 62 Велислав Минков 9 Игор Тиаго 51 Илкер Будинов 75 Петър Георгиев 79 Тихомир Димитров 31 Петър Караангелов 50 Цветослав Петров 74 Хюсеин Кельовлуев

Треньор: Тодор Живондов