Спартак Плевен и Дунав завършиха 0:0 в мач от последния 34-и кръг във Втора лига. Дори и да бяха победили, русенци нямаше да спечелят място за баража, тъй като Спортист Своге не допусна изненада срещу Добруджа. Така Дунав ще трябва да отложи мечтата си за елита поне с 1 година.

Двата отбора влязоха предпазливо в двубоя и едва в 11-ата минута се стигна до първото интересно положение. Камерунецът в тима на домакините Франк Есума опита да изненада Дамян Дамянов с коварен удар от дистанция, но топката мина покрай дясната греда на русенския страж. В 19-ата минута пък вратарят Станислав Антонов трябваше да се намесва, след като разсеяна игра на бранителите на Спартак позволи на Йордан Димитров да изскочи зад тях.

Гостите пропуснаха чудесен шанс до открият резултата в 28-ата минута, когато прехвърлящо подаване изведе Юго Комано зад защитата на плевенчани. Ударът от въздуха обаче на нападателя премина покрай вратата на Антонов. Секунди по-късно халфът на Спартак - Васил Шопов имаше възможност да вкара, но ударът му от наказателното поле беше блокиран от Георги Вълчев. В 36-ата минута Никола Колев отправи първия точен удар в мача, който бе уловен с лекота от стража на домакините.

Русенци продължиха да са по-активни и в 39-ата минута отново стигнаха до положение за гол, но и този път Йордан Димитров не успя да преодолее опитния Станислав Антонов.

Домакините започнаха второто полувреме с две промени в състава - Алекс Георгиев и Боримир Карамфилов замениха Мартин Ганчев и Лъчезар Ковачев. Три минути след почивката Митко Русанов с глава отправи интересен удар, който обаче бе избит в корнер от Дамян Дамянов. Ветеранът в Дунав - Мирослав Будинов, пък не успя да нанесе хубав шут от добра позиция в 51-ата минута. Пак той бе изведен зад отбраната малко по-късно, но този път не му достигна скорост и домакините се справиха. В 67-ата минута пробив на Юго Комано отдясно завърши с подаване по земя към Будинов, който обаче се оказа твърде далеч от топката. Спартак оцеля и в 74-ата минута, след като Антонов отрази с мъка тежък шут на Юго Комано отблизо.

Плевенчани отговориха с чудесен рейд на Митко Русанов в 77-ата минута, завършил с неточен удар. Три минути по-късно напречната греда спаси домакините от попадение след шут на Юго Комано от движение. Васил Шопов можеше да попари гостите в 84-ата минута, след като овладя на бедро и от въздуха с левия крак отправи изстрел, който мина над вратата.

СПАРТАК ПЛЕВЕН - ДУНАВ 0:0

Спартак Плевен: 1. Станислав Антонов, 2. Димитър Калчев, 6. Виктор Иванов, 5. Иво Върбанов-К, 23. Лъчезар Ковачев, 18. Руси Чернаков, 3. Франк Есума, 10. Васил Шопов, 19. Митко  Русaнов, 9. Стефан Христов, 22. Мартин Ганчев
Резерви: 12. Богомил Цинцарски, 17. Алекс Георгиев, 14. Боримир Карамфилов, 13. Алекс Чакъров, 20. Мартин Трифонов, 26. Мартин Димитров
Треньор Цветомир Тодоров

Дунав Русе: 69. Дамян Дамянов, 15. Кристиян Господинов, 70. Георги Вълчев, 18. Илия Миланов, 7. Денислав  Минчев, 45. Джан Хасан, 66. Никола Колев, 99. Калин  Георгиев, 17. Юго Комано, 20. Йордан Димитров-К, 9.  Мирослав Будинов
Резерви: 33. Даниел Николов, 23. Анджело Димитров, 14. Георги Петков, 19. Стефан Стефанов, 3. Радослав Великов