Лудогорец II победи с 3:1 Спартак Плевен като гост в последната среща от 21-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра на стадион "Г. С. Раковски" в Севлиево. "Орлите" се върнаха към победите, след като не спечелиха последните си две срещи.

Дубълът на Лудогорец поведе в резултата в 21-ата минута, след като Методий Стефанов се разписа във вратата на Станислав Антонов.

В продълженията на първото полувреме вторият отбор на Лудогорец стигна до още един гол. 22-годишният полузащитник на "орлите" Хюсеин Кельовлуев удвои преднината на гостите.

Митко Русинов върна едно попадение в началото на второто полувреме. В 47-ата минута халфът намали на 1:2

Димитър Илиев отново покачи преднината на "орлите" на два гола, след като се разписа в 70-ата минута. До края на двубоя нямаше други попадения.

FT / Спартак Плевен - Лудогорец II 1:3

0:1 Методий Стефанов 21'

0:2 Хюсеин Кельовлуев 45'

1:2 Митко Русинов 47'

1:3 Димитър Илиев 70'

Стартовите състави на двата отбора:

Спартак Плевен: 1. Станислав Антонов, 2. Димитър Калчев, 23. Лъчезар Ковачев, 5. Иво Върбанов, 21. Валентино Макавеев, 6. Виктор Иванов, 25. Иван Тренчев, 14. Боримир Карамфилов, 19. Митко Русанов, 15. Стивиян Макавеев, 11. Васил Божинов.

Лудогорец II: 69. Пламен Пепеляшев, 80. Методий Стефанов, 91. Александър Ганчев, 34. Бранимир Костадинов, 62. Велислав Минков, 38. Владислав Найденов, 5. Георги Терзиев, 51. Димитър Илиев, 74. Хюсеин Кельовлуев, 50. Цветослав Петров, 17. Жоржиньо.